Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde wi-fi v mobilu.

Ahoj.prosím o pomoc.v mobilu mne nejde připojení na internet přes wi-fi.síla signálu vynikající vše jak má být.na tabletu a pc vše jede jak má.před týdnem to šlo i na mobilu.teď to nenacte žádné stránky.děkuji za radu

kanál se ti může stěhovat, když se router po zapnutí rozmyslí, že na stejném kanálu je příliš mnoho sítí.
jenže ten routec moc netuší, jak to s jeho vysíláním a okolním rušením vypadá ve tvém kutlochu za 2-3 zdmi.
takže automatická volba kanálu není moc dobrý nápad, jepší je to občas zkontrolovat inssiderem a podle okolí ručně zkorigovat.

zabezpečení nechané na "WPA-Auto" je pravděpodobná příčina, že některé značky se s tím vyrovnají (i když se potom neustále s routerem dohadují a zbytečně ho zatěžují), ale jiné nedovedou pochopit, že nejsou v síti samy a router nebude skákat jen podle nich.
takže nastavit napevno wpa2 + aes, a snad se připojí všichni.

nenačte žádné webové stránky - asi nedostal od routeru ip adresu, kdyč se s ním nedohod. to se snad v mobilu nebo v routeru ve výpisu dhcp klientů dá zkontrolovat.
taky může mít pochybně ručně nastavené dns, takže třeba v síti je, ale odeslané názvy serverů nefungují.