Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win7 místo WinXP

Zdravím. Chystám se přeinstalovat na stařičkém netbooku OS. Teď je na něm Win XP SP3 (32bit). Zajímalo by mě jestli na něm půjdou rozchodit Win7 SP1(nevím jestli jsou jeho verze každá jinak náročná na HW, ale klidně by stačily startery nebo home basic). Nejsem expert ale podle mě to asi nemá cenu že? Když jen samotné windowsy sežerou už 1GB RAM...

CPU: Intel ATOM Z520 http://ark.intel.com/products/35466/Intel-Atom-Pro cessor-Z520-512K-Cache-1_33-GHz-533-MHz-FSB
RAM: 1GB DDR2

Díky za opdovědi.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Zkus W7,aktivovat, a hned update na W10. Na podobném stroji mám desítky a funguje to překvapivě svižně. Origo ovladače je zbytečné hledat,stejně nebudou, potíž může být s grafikou, příp. s wifi kartou, ale pokud se to shodne s gen. ovladači od MS, za pokus to stojí.

Ak chcete v počítači používať systém Windows 7 , musia byť splnené nasledujúce požiadavky:

32-bitový (x86) alebo 64-bitový (x64) procesor s frekvenciou 1 GHz alebo viac
1 GB RAM (32-bitová verzia) alebo 2 GB RAM (64-bitová verzia)
16 GB dostupného miesta na pevnom disku (32-bitová verzia) alebo 20 GB dostupného miesta na pevnom disku (64-bitová verzia)
Grafické zariadenie DirectX 9 s ovládačom WDDM 1.0 alebo vyšším

Tak jsem nainstaloval 32bit Home Premium...a je to katastrofa....vse se spousti hrozne dlouho a procesor podle mereni vykonu bezi porad na 100%. V cem to bude? Je opravdu CPU tak slaby ze to proste neutahne? Vyuzuti RAM je asi na 450MB, coz je docela pohoda...

Místo Slaxu doporučuji Salix, velmi lehký, teď vyšla nová verze.
Zkoušela jsem na starém Asus EeePc 1000h (Intel Atom N270, 1GB RAM) Lubuntu, no běželo to, ale výrazné zlepšení proti původním WinXP se nekonalo. Nahodila jsem Salix 14.2 a běží všechno včetně wifi, uspávání, hibernace, fukční tlačítka... prostě staroušek chytil druhý dech