Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungující notebook

Zdravím,
mám už víc než 2 roky starý notebook Lenovo G500. Asi před měsícem jsem upgradoval na Win10, ale po nějaké době jsem se vrátil k 8.1. Při instalaci se vyskytl nějaký problém, tak jsem musel udělat kompletní reinstal. Asi po týdnu mi ntb začal blbnout a nechtěl najet. Objeví se logo Lenovo a nic dalšího se nestane. Zavezl jsem notebook do servisu, kde zkontrolovali pamět, grafiku a harddisk, které jsou v pořádku. Znovu mi tedy notebook přeinstalovali. Další týden notebook fungoval dobře, ale o víkendu se začlo dít zase to same. Při zapnutí najede logo Lenovo a nic jiného se neděje. po asi 30 restartech a 2 dnech se notebook zapnul a zase celý týden fungoval až do tohoto víkendu, kdy se to stalo znovu. Úplně vážně začínám přemýšlet nad tím, že je líný a nechce se mu o víkendu pracovat, protože ty obtíže většinou vychází právě na víkend. A nebo se mu nechce dělat u nás na vesnici a funguje jenom v Brně =D Nevíte v čem by mohla být chyba? Moc děkuju za případné odpovědi

Mam naprosto totožny problem .... Lenovo g500 funguje už skoro 3. rokem skvěle. Windows 10. Asi pred 14dnama se stahla nejaka velka aktualizace na windows a od te doby mě u notebooku zacla zlobit baterka (nabije se jen na 56% a vic ani tuk) a za tech 14dni se mi 4x stalo ze se notebook seknul hned na zacatku na logu lenovo a nic vic nedelal.

Zkousel jsem ho spustit s baterkou bez baterky atd... vsechny jednoduchy kraviny a nic s tim nehlo. Po asi 3 hodinach (kdy byl z notasu vyndana jak baterka tak i kabel) sem ho zas zkusil a rozjel se uplne normalně.

Kdyz se to stalo po 3. tak jsem notebook rozebral a natvrdo vyndal procesor a zase zandal a hned po tom se rozjel.
Na 4. pokus to fungovalo taky...

Je mi to dost divny, zvlast kdyz nemuzu za boha prijit na "příčinu"

tak jsem ho dal servisu lenova a řekli mi, že to nejspíš bude problém se základovkou. za tuto informaci jsem zaplatil celkově asi 1400, takže fakt super =) a co jsem slyšel, tak u těch ideapadu se to stává docela často.

Nestává se to často, ale stát se to může. Po dvou letech se riziko, že nějaká komponenta odejde, zvyšuje. Sám mám IdeaPad už 5 let a funguje perfektně. Kupovat novou desku do takto starého notebooku je blbost, doporučuji se podívat po nějakých bazarových, kde by mohly být za pár kaček.