Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CD LIVE : Diagnostické|Stres nástroje

Dobré večír vynšunju.

# Potřebuji provést UP (LIVE) nástrojů UBCD co používám ještě od XP, né že by špatně fungovali, ale někdy jsou již na pokraji sil.

Co by měli obsahovat je info CPU, RAM, Mb, osazení PCIxx portů, nástroje STRES TEST na uvedené CPU RAM iGP/GPU, etc etc, zkrátka na základní diagnostiku PC, užití bude základní kontrolu kde potřebuji zjistit základní informace o určitém PC, zlobil jsem a bylo přiřazeno na 3 týdny klasika třídění PCs, dovezou je a potřebuju zjistit co v nich je, jestli to funguje, tyto informace vyplnit do formuláře přilepit s kapsou ke každému PC na bočnicu až dozblbnutí, HDDs naházet do mašiny přes noc na přemazaní, myslím že každý z vás tím prosel nebo to už dělal.
*Kdyby měl i web navigátor by hrálo velkou roli, tak jak nástroje na stres..

PCs to budou jak nové tak staré, nějaké Live CD ještě mám ale nevím jestli jsou jejich verze aktuální a rozeznají i novějši ZD/HW, "jaké LIVE CD/USB (typu UBCD) používáte vy" ?

nepoužívám nic takového, mám hirens pro nabootování zálohovacího programu.

pod hirensem jdou spustit různé diagnostické sw: siw, sysspec - ok.
hwinfo32 se nevejde na plochu, ale pak nabídne menu.
sysspec umí automaticky vygenerovat krátký log s parametrem: SysSpec.exe /auto x:\%computername%.cfg, ostatní jsem nezkoumal.

ve verzi 15 je volitelný autorun: "\HBCD\XP\XpCustomize.cmd"
ve starých verzích je cesta: "\HBCD\XpAutorun.cmd", ale ty cd/usb si nemusí rozumět s novějšími chipsety pc.

zlobil jsem

už chápu proxy a nový nick.

nějaké nástroje jsou součástí cd, i když to používám léta, ani jsem se nedíval jaké - mám to na pár konkrétních situací.
součástí jsou vybrakovaná xp ve stylu "embedded", i nějaké utility spouštěné z vlastního dos/linux zavaděče.
pod těmi mini-xp jsem zkoušel spouštět diagnostický sw ležící na disku pc, většina běžela. default 800x600 lze zkusit přepnout na 1024x768. některé verze mají podporu sítě, nevyužívám.

starší verze se autorovi vešly na 8cm mini-cd, dodnes ho nosím v práci v kapse. šlo mu o to, dát na boot médium co nejlepší aplikace.
ubcd šel cestou vše pouze free, proto mají mnohé utility zastaralé a nepoužitelné.

vlastní wallpaper se umisťuje do: \HBCD\XP\Wallpaper.bmp, to se líp updatuje na usb verzi.

Vse co jsem potreboval to umelo (nezkousel jsem vse co nastroj poskytuje, nebyla potreba) s kompatibilitou zádny problém.

Ten eHDD (zalman) vypadá zajímave, nebo alespon v mém prípade by slo o velmi velmi pohodlné resení, jak kvuli SW, tak ulozite na ulozené (clone) obrazy kompletne nainstalovaného PC coz by mi usetrilo hodne casu, kde PCs jsou v podstate jen 3 znacek a nakych 5 typu.