Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 - Freezování

Dobrý den,

mám problém se sekáním počítače během hraní her. Zvláštní je že se to děje pouze když hraji online. Hraji převážně Dotu 2. Mívám freezy při specifických úkonech - nakliknutí jiného hrdiny, braní runy, castění určitých spellů, a největší freez, cca tak 2-3 sekundy mám když mě někdo killne. Hra se mi seká už v lobby, při projíždění statistik, listování v itemech atp. je to celé trhané a neplynulé. Každopádně když si dám Steam do offline režimu a zapnu Dotu 2 offline, lobby jde plynule, když si zkusím practice s boty, tak jde vše jak má. Zkoušel jsem si stáhnout pár her, abych ozkoušel jestli se to seká i při nich. GTA V, Tomb Raider, Assasins Creed etc, všechno jde plynule bez freezů, ale jakmile zkusím třeba World of Warcraft, což se hraje online tak mám ten stejný problém. Internetem to být nemůže, mám konstantně 24 ping 0 paket loss a za tu dobu co hraji poznám když jsou lagy způsobeny připojením. Zkoušel jsem to googlit, aktualizovat ovladače, zkoušel sem také jestli to není antivirem atp, nic nepomohlo. Mám Windows 10, možná to je špatnou kompatibilitu nebo něčí podobným. Každopádně se v tom nevyznám, proto jsem přišel poprosit o radu. Notebook je starý cca 4 měsíce a děje se mi to už od začátku. Za všechny rady budu velice rád.

Specifikace:
ASUS G750JX-T4099H

Windows Home 10 Home 64-bit

CPU: Intel Core i7-4700HQ @ 2,40 Ghz
RAM: 8 Gb DDR 3
GPU: Nvidia GeForce GTX 770m 3 Gb
HDD: 2x 500 Gb

24 PING nic neznamená a nevypovídá to nic o rychlosti, stabilitě připojení (dej za ten ping alespon "Ping -t" at beží delsí dobu) , pingnout muzu i PC v LOCAL.
Uvadíš freeze Win 10, přitom se to tyká jen některých (2 her), tak by ti síše poradil navštívit fórum irčité hry, jelikož může jít o nějakou specifickou chybu nebo nastavení ve hře, které se řeší daleko rychleji přes tyto fóra.

Za určitých okolností, by za problémem mohl byt Firewall, zřejmě se připojuješ i z jiných sítí než doma (máš ten samý problém i doma z domácího ruteru?), ale to by se neprojevovalo jen na 2 hrách, V-Sync más při tom hraní zaplé vyplé ?

Kdyby to bylo připojením, tak se mi jen škube hrdina, ale mně se prostě zasekne celý obraz. Zkoušel jsem hledat na různych dota forech, steamu, redditu atp. a nic jsem nenašel. Jak jsem již zmínil, není problém jen této specifické hry, dělá to i při World of Warcraft, proto si myslím že to nebude tou hrou samotnou ale nečím ve Win 10. Zkoušel jsem vypnout fire wall a odinstalovat antivir - to také nepomohlo. Hrál jsem už z více míst abych ozkoušel jestli to není routerem a nic se nezměnilo. V-Sync mám vyplé.

S tim V-Syncem je to 100x horší.

# V tom případe to není windows 10.
Stáhni grafické nastavení ve hře, nebo rozlišení na mimimum, problém ti přetrvává ?
*Jednou v životě jsem k obdobnému problému ve Word Of Warcraft kde jsem měl problém s frames použil CCleaner, kde hodně lidí na wow fórum uvádělo že jim to pomohlo, věc co bych si nikdy do PC nikdy nenainstaloval, jsem kvuli bezradnosti zkusil a problém mi to vyřešilo, zkrátka se nekdy neco stane aniž by jsme vědeli proč ..