Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Solidni inkoustovka?

Pote, co jsem do te bestie nakoupil nove inkousty za petikilo, prestala moje Epson S22 posouvat papir. Tim padem shanim neco noveho za rozumnou cenu. Kdysi jsem mel Canon Pixma nevimkolik, ktera byla slusna, bohuzel vyhorela a prestali ji vyrabet, ale mozna bych zas sel do Canonu.
Pozaduju rozumne provozni naklady, oddelene inkousty, a pokud bude schopna tisknout na inkjetove folie cary 10 mil (na vyrobu PCB), bude to jen plus. Mozna jeste tisk na fotopapir, ale neni to nutne. Mela by byt relativne mala, aby se mi vesla na stul. Tisknu rekneme deset stranek mesicne.
Cenu bych videl tak nekde do dvaapul.
Mate nejake overene znacky a modely?

Pripadne, je realne sehnat rozumnou cb laserovku v podobne cenove relaci a velikosti?
Dik!

Pro tisk na folie jsou do laserovky specialni folie co tu teplotu vydrzi. Na inkoustu pri tom sem-tam tisku je nejvic nasira ze si projde pred tiskem pekne cistici cyklus kterym vycamra neco inkoustu - v dusledku pri 10 strankach mesicne vic nez na samotny tisk. Beze srandy. Jsem rad ze jsem se toho samozrouta inkoustu zbavil.

Zrovna Canon bych dnes zcela vyloučil, protože stejně jako kdysi, Canony nejsou moc spolehlivé (ale tisknou moc pěkně, to je fakt).

Laser v tvém případě by asi dával smysl, ale to ty fólie vyhodíš. Jinak na čáry 10 mil (tj. setina palce) by ti měla stačit tiskárna co zvládá 100DPI (tj. cokoli s tiskovým rozlišením 600DPI a výše by mělo zvládat bez potíží jakkoli směrované čáry o šířce 10 mil)

Za tuhle cenu a objem tisku bych doporučil toto: https://www.alza.cz/epson-workforce-wf-2750dwf-d44 27082.htm?catid=18842930#prislusenstvi

čb stránka za cca 70hal, to celkem jde.

Mozna je ta ceska verze v provedeni 'socka', bez inkoustu, kabelu a kdovi ceho jeste :)
Jako treba auta - chtel jsem koupit Fiat Tipo, a v ceskych recenzich se hromadne nadavalo na holy volant, ze klouze v ruce. Sel jsem si do toho sednout u prodejce v Mnichove, a na volantu je nejaka kozenka nebo co - a je to pritom stejna varianta 'socka' jako v cechach, jen je tam mala poznamka ze "deutsche asfuehrung", tedy neco jako "nemecka varianta".

Já mám barevnou lejzrovku HP CP1025, tenkrát to byla novinka - nejmenší laserova tiskárna na světě a stála asi jenom 3500kč
a stále se vyrábí jedna nápln vystačí asi na 1200 stránek a stojí jen kolem 500kč (replika). orginál stojí kolem 1000kč
a tiskne úplně stejně kvalitně - kompatní barvy mají výhodu - dají se znova za pár korun naplnit a to se sakra vyplatí.
Canon bych vživotě nechtěl s jejich zkušenotí. Jedině HP. Doporučuji... U tiskáren nekoukej kolik stojí a ber... Inkoustovka
se musí časem protáhnout, aby inkoust nezaschnul. u laserovky tento problém odpadá.

Tiež tu jednu HP CP1025 mám. Krátko po záruke sa v nej zodralo prťavé koliesko, ktorým otáča motor na rotovanie tonerových náplní. Servisné stredisko mi to opraviť nechce s tým, že "oprava by stála cenu tlačiarne" a náhradný diel mi tiež nepošlú (nestojí im to za to, sa s takou prkotinou otravovať), hoci sa ti tlačiarne stále predávajú.

Sice není do 2,5 tis, ale mám Brother DCP-J105, cena černé cartridge 173,-Kč/2.400 str., barevné 167,-/1.300 str. Dělají i levnější verzi bez WiFi (DCP-J100).
Jen to nechce tiskárnu odpojovat od napájení. Sama si i ve standby režimu (nebo po automatickém vypnutí) občas "pročistí" trysky.