Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dnešní internet vs win XP

Už delší dobu přemýšlím nad tím jak si poradit s nesmírně pomalým načítáním a prohlížením stránek.
Nemluvě o videích.Aktualizoval sem na sp3 v naději že to aspoň trochu pomůže,defakto nic.,žádná změna.
Hry do roku 2004,(san andreas to jěště překouše celkem slušně na i s antialaisingem)na tom jedou plynule tak mi selský rozum napovídá že by určitě šlo i s tím internetem něco udělat.
Win xp sp3 32bit
Intel(R) Celeron(R) 3.06 Ghz
2046mb DDR 166mhz
Ati Radeon 9550 /x1050 série (8x AGP)

Dnešní internet je hodně náročný, samá blikající reklama, spousta videí, všechno se to chová responzivně, neustále se něco řeší a přepočítává, obvykle musí každou informaci ještě přechroupat antivir. Tohle už je opravdu stařík, je toho na něj moc. Možná by mu pomohla odinstalace zbytečných běžících programů, vyčištění systému, ale zázrak už se nestane.

Nic s tim neudelas. Internet je narocnej, vetsina stranek prasacky napsana a proste to potrebuje vykon.
Takze prechodem na linux treba vyresis problem s rychlosti systemu ale ne s rychlosti programu jako je Firefox.
Maximalne zkus na prohlizeni internetu Qupzilla. Trochu to pomuze, ale necekej zazraky.

U XP si graficke prostredi vybirat nemuzes, u linuxu ano, kdyz tam prsknes Unity, tak to bude pomalejsi, kdyz tam hodis Xfce, tak zhruba stejne a kdyz tam hodis fluxbox, tak mnohem rychlejsi.
Ale bavime se jen o reakci grafickeho prostredi OS, u programu jako je webovy prohlizec dela vyznamnou cast vykonu internet (web), takze to pak bude v obou systemech plus minus stejne rychle.

Win Xp a dnesny internet nie je sam o sebe problem. Problem skor vidim v tom pc. V praci mam Core 2 3.0 GHz, Ati Radeon 2400 XT a stranky nacitava porovnatelne ako moj domaci o niekolko generacii novsi pc s Win 7. U toho XP pouzivam aktualizovany Firefox a doplnok uBlock. Jediny problem co som zaznamenal, tak niektore flash blbosti mi v prehliadaci nejdu, ale s tym sa da zit.

Doporučuji multiboot s ubuntu(pokud se to tam vejde). Linux řeší hodně věcí už tím, že to není windows. Ale zase když chceš hrát tak je to těžké(i to se dá, ale žere to čas než přijdeš jak na spuštění.)

Jak uz jsem tu ruzne v posledni dobe nekolikrat psal. Prebootovavat se nema smysl, na praci i na hry staci jedinny OS a to Windows.

Samozrejme jina situace je u lidi jako jsem ja, ze mam doma samohrajku pripojenou k TV na video a v podstate to pouzivam i na praci, samozrejme je pripojen i monitor, praci myslim kancelar a internet, tak samozrejme na tom mam linux, konkretne jsem zvolil Manjaro s Cinnamonem, ale beznym uzivatelum rozhodne radeji Ubuntu nebo Mint.
No a pak mam vykonne herni PC, navic pracuji i ve Photoshopu, takze tam mam Windows 10.

Pak jsou lide, co hraji hlavne nove hry s DX10/11/12, tam potrebujes Windows a to nejlepe Win10 kvuli DX12.

A jsou i lide, co hraji jen starsi hry pro DX9 a nejsou nejak narocni na spesl programy jen pro Windows a tem zase staci pouze Ubuntu doplnene o PlayOnlinux.

Potom jsou lide, kteri si chteji s linuxem "hrat", to jest hrabat se primo v OS, tam samozrejme dualboot byt muze, jinak smysl nema.

jak píšou kolezi, problém je v špatném jednojádrovém cpu a pomalé bižuterii kolem (řadič paměti, řadič disku v chipsetu).
žádný servicepack ještě nikdy nic neurychlil.
pro zoufalý hw je nejméně zatěžující ie8, což je taky nejméně použitelný prohlížeč.

jak si poradit s nesmírně pomalým načítáním a prohlížením stránek.

chce to otunit hosts soubor, kde se dá blokovat odpad.
přikládám co používám, ale projdi si ho.