Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pro babičku do 10 000 Kč, jen skříň bez periferií

Zdravím,

rád bych se Vás zeptal, zda mi poradíte nějakou sestavu pro moji babičku, která se rozhodla koupit nový počítač.

Její požadavky jsou skromné, na počítači kouká většinou na internet, prohlíží si obrázky, videa, nebo pracuje s dokumenty. Chtěl bych nějaký počítač, který jí zase pár let vydrží. Finanční strop je 10 000 Kč. Taky bych chtěl win 10.

Děkuji za rady, velmi si toho vážím.

S pozdravem
Martinsky

To by snad měl zvládnout každý PC z bazaru. Možná i ten damm linux nebo ja se to jmenuje, který by měl údajně běhat na PC se 100 mhz proc a prohlížet internet a obrázky. Proč tam chceš win 10 když na toto stačí i jiný. Jinak v kanclu jsem měli velmi starý počítač - stál 500 a sám se aktualizoval na win 10. Kancelářská práce běžela v poho - hledání info na netu, faktury upomínky tabulky. Možná Ti to připadá divné a je hezké, že chceš být hodný na babičku, ale já bych koupil skoro cokoliv z internetového bazaru a se stropem 2k mi to přijde v poho.

Uz jsem odpovedel primo tazateli, zkracene video a internet, pokud se nejedna u internetu jen o text a dnes video obsah prevazuje cim dal vic, tak je to dost zrout vykonu a pise tazatel, ze babicka uz nejake PC ma, ale chce nove, takze to stare uz asi nedostacuje.

Musi tam byt Windows 10? Jestli absolutne neovladas linux a tudiz dejme tomu Ubuntu nebo Mint babicce nedokazes nastavit, tak asi musi, ale myslim, ze na to co chce, by nejakej ten linux mohl stacit.

Jde o to, ze rozpocet je sibenicni a pokud to ma za neco stat, tak to do 10K nedas. Sambilionk navrhl asi nejlepsi co jde, ale jestli je to i na video a treba v budoucnu hrozi i HEVC na fullHD nebo nakonec i nejakej WebM nebo cokoli jineho pres net ve fullHD rozliseni, tak muzes bejt nahranej. Ja bych na domaci multimedialni PC pod core i3-6100 nesel. Jenze to mas 3.300Kc a do 10K to s OS Win10 nedostanes.