Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost WiFi (download při současném uploadu)

Zdravím, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Na ADSL se výrazně lišily rychlosti downloadu a uploadu. Ale jak je to na WiFi připojení? Pokud poskytovatel nabízí rychlost např. download 20 mb/s + upload 20 mb/s, znamená to, že mohu stahovat rychlostí až 20 mb/s a současně při tom odesílat data také rychlostí až 20 mb/s? Nebo mi download zpomalí upload (či obráceně)?

tak to bych úplně netvrdil, protože wifi je HD CSMA/CA, tedy nikoli FD, takže se to ovlivňuje. Vždy záleží na dostupném pásmu, pokud je dostupné pásmo pojítka 40MT/s, tak se do něj celkem pohodlně vejde 20/2Mbit, ale už ne 20/20 (ačkoli prostý součet by snad i vyšel, tak právě z důvodů CSMA/CA to statisticky nevychází)

To, ci bude wifi prenasat data rovnako rychlo v obidvoch smeroch zavisi na linkovej rychlosti, ktora musi byt rovnaka pre uplink aj downlink.
Ziadne spomalenie pri sucasnom prenose dat smerom up aj down sa nekona.
Komplikuje sa to s pouzitim rychlostnej automatiky, ktora sleduje rusenie na linke a to v obidvoch smeroch, takze rychlost moze kolisat pre obidva smery nerovnomerne a pri velkom ruseni aj dramaticky nerovnomerne.