Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr mezi gpu

Dobrý den, chci se zeptat, která z těchto dvou grafik bude lepší na hraní her pro nynější a hlavně her do boucna. Max za novou grafiku chci dát 6 800. Mám i5 6600,8gb ram, 500w zdroj. Děkuji.

http://graficke-karty.heureka.cz/msi-gtx-1060-gami ng-x-3g/specifikace/#section

nebo

http://graficke-karty.heureka.cz/sapphire-radeon-r x-480-nitro-plus-4gb-ddr5_11260-02-20g/specifikace /#section

Rozdily jsou velke, sel bych jednoznacne do RX480.

kolega nade mnou si to neustale plete, mezi RX480 8GB a GTX1060 6GB jsou rozdily male, ale mezi RX480 4GB a GTX1060 3GB jsou rozdily velke, duvodem je to, ze obe karty nemaji oproti drazsim sestrickam jen rozdil ve velikosti pameti, ale jsou i dalsi rozdily, ale u GTX1060 je jich o hodne vic k horsimu a za druhe na dnesni hry ve fullHD uz 3GB pameti na grafice casto nestaci, zatimco 4GB se jeste do hranice toho co grafika potrebuje vejdou.

To ti ja poradit nedokazu, osobne mam v oblibe MSI a pak jsem slysel, ze velmi dobre provedeni maji i XFX, ktere prodavaji u zeleneho skreta.

Tady na poradne hodne lidi preferuje Sapphire, ale ja je nemusim, na druhou stranu Gigabyte je takova pochybna znacka s nevyrovnanou kvalitou, ale je to otazka, pry treba chladic na teto karte vubec neni spatny.

Gigabyte ma vic nataktovanej cip, jenze je otazka jak moc se to projevi, protoze maji vsechny rx480 nejakou automatiku, ktera s frekvencema cipu dokaze hejbat podle potreby, takze pak uz jen zalezi na kvalite soucastek a hlucnosti chladice a to opravdu u tehlech dvou nevim, ktera na tom bude lip.