Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový SSD - nový systém - opakované crashe

Ahoj,

koupil jsem si SSD disk (Samsung) ke svému starému 2TB disku. Na starém disku jsem měl sedmičky, na SSD nainstaloval Win 10 s tím, že starý disk budu používat na jako storage a pro instalaci aplikací.

Už jsem se smířil s tím, že nový systém žádné aplikace a hry ze starého systému nevidí, takže je musím na starém odinstalovat a na novém znovu nainstalovat. Předpokládám, že se to nedá řešit nějak šikovněji?

Co je ale už problém je to, že mi Win 10 často padá do modré obrazovky. Tento problém mám od té doby, co jsem začal nový systém používat, ačkoliv předtím se párkrát stalo, že to spíš celé zamrzlo a musel jsem dát tvrdý restart. Nyní ale už výhradně modrá obrazovka.

Neexistuje nějaká utilita, která by mi řekla, v čem je problém? Mám Samsung Magician a ten říká, že firmware na disku je aktuální. Žádné ovladače jsem moc neinstaloval, vypadá to, že ty fungují z minulého systému.

Díky za rady.

Na starém disku jsem měl sedmičky, na SSD nainstaloval Win 10
Žádné ovladače jsem moc neinstaloval

odpověděl sis sám.
začíná se driverem chipsetu.

Už jsem se smířil s tím, že nový systém žádné aplikace a hry ze starého systému nevidí

windows takto normálně fungují od roku 1990 - programy se nekopírují někam na disk, ale instalují se.
mají své záznamy v systému: kdysi v .ini souborech, dnes v registrech.
nový systém samozřejmě nevidí staré záznamy jinde nainstalovaných programů, na to "šikovnější" řešení není.
k tomu přistupuje oblíbené zlo, že mnohé programy si kopírovaly své knihovny do system32(64) - to se má do nového systému přenést jak?

Zkusil jsem nainstalovat všechny možné ovladače, co jsem našel. Chipset, grafárna, síť, dokonce i zvukovk, ale nic nepomohlo. Hodí mi to restart několikrát za den a téměř pokaždé jiná chyba. Posuďte sami:

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
PFN_LIST_CORRUPT

Použil jsem utilitu WhoCrashed a ta šikovně ukazuje, v jakém modulu je problém. Zde už to jsou pouze tři soubory:

ntoskrnl.exe
ntkrnlmp.exe
rt640x64.sys

Na stránkách solvusoft jsem našel nějaké způsoby řešení:
http://www.solvusoft.com/cs/files/bsod-chyba-modr% C3%A1-obrazovka/sys/windows/atheros-communications -inc/driver-for-atheros-cb42-cb43-mb42-mb43-networ k-adapter/athrx-sys/
http://www.solvusoft.com/cs/files/bsod-chyba-modr% C3%A1-obrazovka/sys/windows/microsoft-corporation/ windows-10-operating-system/rt640x64-sys/

Doporučované Microsoft programy (DriverDoc a WinThruster) mi sice našli problémy, ale jsou to placené aplikace, takže to nevyřeší. Registry si tedy nevyčistím a ovladače jsem si zkoušel stáhnout bokem (jak jsem psal výše).

Doporučená systémová funkce sfc /scannow mi problém našla, ale nechce ho opravit (Windows Resource Protection could not perform the requested operation) a to dokonce ani v Safe modu.

Takže jsem dost bezradný. Pořád to crashuje a já to nemůžu spravit.

Budu vděčný za každou radu. Díky.