Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSSQL - Obdoba Facebooku - výpis příspěvků na zdi - nefunkční výpis počtu liků

Ahoj, vytvářím takovou jednoduchou obdobu facebooku a blbne mi jeden SQL příkaz. Přesněji řečeno nevypíše vůbec nic, ani chybovou hlášku.
Má za úkol vypsat všechny příspěvky na zdi uživatele, jehož přezdívku zadá uživatel do textfieldu.

V DB mám tabulky libiSe, uzivatel, zed, prispevek, viz. databázový diagram.

Zde je select:

select
prispevek.prisp_id,
prispevek.datum,
(select prezdivka from uzivatel where uziv_id = prispevek.uziv_fk) as Autor,
(select count(libiSe.prisp_fk) from libiSe group by libiSe.prisp_fk) as Pocet_libiSe,
prispevek.obsah as obsah
from prispevek inner join
libiSe on libiSe.prisp_fk=prispevek.prisp_id
inner join zed on prispevek.zed_fk = zed.zed_id
where zed.uziv_fk = (select uzivatel.uziv_id from uzivatel where prezdivka='jirik1');

Popis selectu: vypíše id příspěvku, jeho datum, podle id v příspěvku jméno autora a obsah. Na konci klauzule where zajištuje to, že se vypíší jen ty příspěvky, které patří na zed uživatele ,,jirik1".

Bez zjišťování počtu liků select funguje bezchybně. Jakmile jsem ale přidal ten count na liky, příkaz nevypisuje absolutně nic,

Prosím o pomoc, děkuji.

Díky za odpověď.
O uživatele v tom subselectu s počty lajků vůbec nejde.
Tam jde čistě jen o ty počty lajků u daného příspěvku a je jedno, kdo ten příspěvek dal.
Zkoušel jsem ještě do toho subselectu vložit upřesnění na id příspěvku stylem
where libiSe.prisp_fk = prispevek.prisp_id,
ale ani to nepomohlo.

Tak už jsem to vykoumal :)

Tady je select:

select
prispevek.prisp_id,
prispevek.datum,
(select prezdivka from uzivatel where uziv_id = prispevek.uziv_fk) as Autor,
(select count(libiSe.prisp_fk) as Pocet_lajku from libiSe
where libiSe.prisp_fk = prispevek.prisp_id group by libiSe.prisp_fk) as Pocet_liku,
prispevek.obsah as obsah

from
prispevek
inner join zed on prispevek.zed_fk = zed.zed_id
where zed.uziv_fk = (select uzivatel.uziv_id
from uzivatel where prezdivka='petr15');

Před tím jsem měl v tom selectu buď jen where nebo jen group by. Teď jsem tam dal obojí a odstranil inner join na libiSe.
A ono to, světe div se, konečně funguje.
Děkuji vám za rady :).

Možná to funguje, ale je to šíleně neoptimalizované.
Teď, když máš desítky záznamů v DB je to fajn, ale až tam budou statisíce vět, budou k tomu současně přistupovat desítky uživatelů a ty budeš muset pro každé načtení stránky ten select spustit 50x, protože budeš mít 50 příspěvků na zdi, tak potom uvidíš, jak to bude vypadat...

Tohle je IMHO super kandidát na NoSQL dokumentovou DB (třeba MongoDB), kvůli možnosti ukládat přímo JSON struktury a super podpory replikace přes nody v cluster prostředi. In-memoryDB se k tomu naopak moc nehodí, páč tam bude mega moc dat a replikace přes nody je v případě Im-memoryDB kapku problematická.