Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java,Netbeans,problem s programom

Ahojte,prosim vas chcel by som sa spytat ci by mi niekto nemohol pomoct s programami v NetBeanse..som zaciatocnik,predtym som programoval len v delphi a c++ a toto musime robit v škole a trosku s tym mam problem :)
toto je prvy,niečo uz viem,ale neviem to zostavit dobre..mam len tie vstupy a este aj zlomok viem,ale upravit ho na zakladny tvar uz vobec..
1. Napíšte program, ktorý načíta zlomok a upraví ho na základný tvar ("vykráti ho").
Príklad vstupu:
citatel = 2
menovatel = 4

Príklad výstupu:
2/4 == 1/2

Príklad vstupu:
citatel = -2
menovatel = 4

Príklad výstupu:
-2/4 == -1/2

a druhy je o tych hviezdickach,ze sa mi ma zobrazit domček..to uz vobec neviem.. 2. Napíšte program Domcek.java, ktorý pre vstupnú hodnotu n predstavujúcu výšku strechy zobrazí domček. Použite dva rôzne znaky.
Ďakujem vam za ochotu :)

no zadam cez Scanner citatel aj menovatel a vypisem len..ze zadam citatel:2 a menovatel 4 a vypise sa 2/4...ale neviem akym prikazom to mam dat na zakladny tvar
int a = 0, b = 0;
int zt = 0;
System.out.print("čitateľ : ");
Scanner citatel = new Scanner(System.in);
int c = citatel.nextInt();
System.out.print("menovatel : ");
Scanner menovatel = new Scanner(System.in);
int m = menovatel.nextInt();
System.out.println(c + "/" + m);

System.out.print("čitateľ : ");
Scanner citatel = new Scanner(System.in);
int c = citatel.nextInt();
System.out.print("menovatel : ");
Scanner menovatel = new Scanner(System.in);
int m = menovatel.nextInt();
int gcd = gcd (c, m);
c /= gcd;
m /= gcd;

System.out.println(c + "/" + m);

}

toto tam mam..
System.out.print("čitateľ : ");
Scanner citatel = new Scanner(System.in);
int c = citatel.nextInt();
System.out.print("menovatel : ");
Scanner menovatel = new Scanner(System.in);
int m = menovatel.nextInt();
int gcd = gcd (c, m);
c /= gcd;
m /= gcd;

System.out.println(c + "/" + m);

}

package javaapplication10;

import java.util.Scanner;

/**
*
* @author Ja
*/
public class JavaApplication10 {

/**
* @param args the command line arguments
*/
public static void main(String[] args) {
System.out.print("čitateľ : ");
Scanner citatel = new Scanner(System.in);
int c = citatel.nextInt();
System.out.print("menovatel : ");
Scanner menovatel = new Scanner(System.in);
int m = menovatel.nextInt();
int gcd = gcd (c, m);
c /= gcd;
m /= gcd;

System.out.println(c + "/" + m);

}

videl som ho...ale tam musim prepisat aj tu triedu a podobne...a to hned bude jasne v škole ze som to nerobol ja,kedze ssme to este nebrali..potrebujem len niečo jednoduche..robime len java aplikaciu normalnu...takze len proste nejaky cyklus alebo podmienku alebo take niečo

ahoj,prosim ta posledna vec mi chyba...uz som zistil ako zistit toho spolocneho delitela...uz to len do toho cyklu ptorebujem dat aby mi vypisalo najskor zlomok a potom = zakladny tvar... mozes mi poslednu vec pomoct ? :(

public static void main(String[] args) {

int a = 16;
System.out.println("Čitateľ : " + a);
int b = 36;
System.out.println("Menovatel : " + b);
System.out.println("Zlomok : " + a + "/" + b);

while (a != b) {
if (a>b)
a = a - b;
else
b = b - a;

}

System.out.println("spolocny delitel : " + a);

}