Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Phenomu 965 - vyplatí se?

Zdar,

mám v PC Phenom II 956. Deska je AM3+. Uvažuji o tom, že upgraduji na FX 8300, dokud je to ještě běžně k dostání na trhu, jelikož očekávám, že s novou architekturou AMD stávající procesory vymizí z trhu. Časový horizont - asi do Vánoc.

Tedy otázka - vyplatí se upgrade? Procesor stojí něco přes 3 litry, Phenoma bych možná za litr prodal, tedy bude nárůst výkonu stát za ty prachy?

Upgradovat desku nebudu, kupoval jsem ji nedávno, syntetický testy obou CPU si dokážu najít taky, jde mi o srovnání od někoho, kdo má více praktických zkušeností. Phenom na nový hry už přece jen začíná být v výkonem na hraně a to FX je asi to nejlepší, co do desky ještě můžu narvat.

Měnil jsem Phenom 2 840 za FX-8320 a je to rozdíl jak prase, viz mé testy, zde prezentované.
Takže jasně doporučuji, a ty kecy tipu "stará platforma" ignoruj.

Ještě dodám, mám GTX 1060 a jede to jak s praku, to znamená, že FX-8320 dokáže nakrmit i rychlou grafiku.

jako jo vyměnil bych ho, nárůst bude, ale jestli jde o hry tak pořád záleží hodně na grafice, jinak je fakt, že teďka vyšlo pár her, co chtějí novější instrukce SSE4.1, třeba No Man Sky, Mafia III, takže to ani nejde spustit, někde kompatibilitu doplnily patche, ale i tu je znát, že instrukční sada je hodně zastaralá

To je to, co nechci. Drbat se s prodejem celýho kompletu, navíc by to už nemusela zkousnout OEM licence Win.
Komplet upgrade bude až by stávající platforma ztratila úplně dech. Nedávno jsem právě kupoval desku, protože původní chcípla a 6 litrů do PC bych už doma stejně neobhájil. Na hraní nemám až tolik času, takže vrazit do toho větší částku je pro mě aktuálně dost zbytečná "investice". To spíš vrazím prachy do lepší grafiky a zvýšení RAM.