Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pořízení počítače na starší hry - nový nebo použitý?

Dobrý den,

prosím o radu, chci pořídit stolní počítač, na kterém bych chtěl pár hodin týdně hrát starší hry. Mimo to počítač nepojede. Mám notebook.
Konkrétně hry z let 2004-2008 jako Hitmany a GTA 4.

Potřebuji poradit zdali je výhodnější pro můj záměr koupit nový počítač nebo použitý?

Děkuji za pomoc

levna prkna stoji za pendrek, zrovna na tom uz Mlocik setril dost

chladic na jednu stranu ano je zbytecny, ale boxovanym chladicum odchazi tak cca. po roce loziska u ventilatoru a pak to zacne delat kraval, takze pokud je vedlejsim pozadavkem tichy PC, tak rovnou ten dodatecny chladic

na RAM usetri 5 stovek, musi tazatel vedet, zda je to opravdu nutne na tom az takhle setrit.

# Tim bych jsi nebyl tak jist příteli, ano par % vykon pres BUS pro vypocty|Math CPU, ale u GRPH se sdílenou pamětí (RAM) její frekvence v D-Chanell je 2X frekvence Single, kde rozdíl u : Příklad : iGP/APU DDR3 800 vs DDR3 1600 už rozdil ve frames pocitit jde, reálně se pohybujeme okolo + 40-75% FPSecond *Dle případu

Není to 2x frekvence, alébrž efektivní frekvence (ekvivalent datového toku, s přimhouřením oka) - náběžné a sestupné hrany, šířka sběrnice, levely, modulace a další sračky. Z hlediska výkonu IGP (APU) jsem to nikdy nestudoval, nezbývá mi, než ti věřit :-).

Děkuji za odpověď. Toto řešení se mi líbí. Děkuji.

Můžete mi prosím ještě poradit do jakého jít zdroje?
Počítám že počítač bude průměrně zaplý 3 hodiny týdně. Takže se domnívám, že nepotřebuji vysoce kvalitní zdroj s velkou životností.
Taktovat to určitě nebudu.
A pokud říkáte, že to zvládne GTA 4 na tom HD Graphics 530 (i3-6100)... tak případný upgrade v samostané grafice + druhém modulu RAM je možnost do budoucna.

U noveho mas dvouletou zaruku a jistotu, ze ti nekdo neproda komponenty, ktere treba taktoval a jely ve vyssich nez doporucenych teplotach a ze teda nejsou chvili pred smrti. U pouziteho muzes za stejne penize udelat vykonejsi PC, ale obvykle ti k tomu daji zaruku nejvic do 1 mesice.