Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Dobrý den, chtěl bych si koupit nějaký pc. Stačilo by, aby rozjel i starší hry. Např Mafia 2, Minecraft nebo GTA IV. Nechce se mi za to dávat moc peněz. Byl bych teda vděčný, kdybyste mi pomohli vybrat co nejlevnější, ale za to výkonný pc. Moc děkuji
Zmena predmetu, pôvodne: PC SESTAVA (los)

viz. Mlocik, dodam k tomu jeste dve mozne cesty jak dale usetrit:

1. Bez OS je to PC za 15.000 Kc, coz je opravdu levne, za mene uz to nejde a prave co se tyka OS, muzes trochu zariskovat a usetrit nakupem sedive licence, po podnikatele to neni vhodne, ale na domaci ucely by to melo stacit, bezne se na netu prodavaji nepouzite OEM licence do 1.000Kc. Risk je v tom, ze se to nekdo muze snazit prodat vicekrat a mohou z toho byt neprijemnosti, ale slysel jsem jen o nekolika malo takovych pripadech.

2. Nekupovat do toho pocitace vubec grafickou kartu a zkusit nektere starsi hry hrat pres integrovanou Intel HD Graphics, GTA IV ale nerozjedes, muzes ale treba grafiku dokoupit pozdeji.

Psal jsem v jinem vlaknu, chladic vypustit urcite je mozne, ale je nutne pocitat s tim, ze u boxovanych chladicu casem odejdou loziska ventilatoru a potom je nutna vymena celeho chladice i s prepastovanim, pokud uzivatel nechce poslouchat rachot ventilatoru pri provozu. Tazke obzvlast pokud to tazatel nezvladne sam, musi pocitat, ze nekdy mezi rokem az dvema lety da dalsi penize za chladic + za vymenu (praci).

intelácky BOX je úplnej shit

Není. Největší tragédie je tisíce let starý retenční mechanismus (otáčivé cvakací packy) - časem to uhnije a chladič nechladí. Kdo tohle vymyslel, zasloužil by nakopat pod koleno. Navíc má každý socket jinou úhlopříčku retenčních otvorů. Od Intelu výsměch uživatelům...

Pisete tu oba naprosty nesmysly. Chapu, ze s vama M-Pol ztratil trpelivost.

Mluvime tady o dvou ruznych vecech:

1. Nekvalitni ventilator v BOX chladici od Intelu, ktery vydrzi byt tichy tak rok a neco maximalne a pak zacne rachtat. Resenim je nahrada jinym levnym chladicem, pokud mozno s vymennym ventilatorem bez deinstalace chladice, takze kdyz nahodou odejde, tak vymenim jen ventilator, prikladem budiz SilentiumPC Spartan.

2. Intelovo nepovedene uchyceni chladice nacvaknutim, u ktereho je nejlepe nacvaknout a uz nikdy chladic nesundat, coz je podminka, kterou lze u bezneho domaciho uzivatele dodrzet. V takovem pripade nema co uhnit, to se deje az opakovanym nacvakavanim chladice, kdy se to jak v otvorech na desce, tak na chladici obrousi a potom uz to tak dobre nedrzi, proto je dobre do vykonejsich sestav nebo tam, kde uzivatel bude provadet casem vymenu procesoru, neskudlit na chladici a zakoupit chladic drazsi se zasroubovavacim mechanismem jako je napriklad SilentiumPC Fera.

Pisete tu oba naprosty nesmysly. Chapu, ze s vama M-Pol ztratil trpelivost.

Tak třeba známému padal Pc a čím to? Jaksi povolila jedna packa prasknul ten plast,samozřejmě že to ruplo vícero lidem to super uchycení bez toho aniž by ten BOX někdy sundavali.Že jsou BOXI hlučnější a hůř chladěj je jasný ovšem s tou výměnou po roce si to krapek přehnal znám dost lidí co jedou s BOX na Intelu aniž by tam něco měnili pár let.Takže nevím proč když chce tazatel nejlevnější Pc tam nacpat mermomocí chladič,pokud vím dřív se do Pc dávali jenom BOX a nikdo nic po roce neměnil,takže nesmysly tu píšeš max ty.;-)

Treba tu M-Pol napise, kolik mu za dobu pouzivani Spartana jich ruplo, mam tip ze ani jeden.

Ano, driv se hluk na PC tolik neresil, standardem byly 80mm ventilatory a ty spolehlive ventilator na procesoru prervaly. Dnes doba dospela k tichym PC a proste uz to nestaci, samozrejme rozhodnuti je na kazdem kupujicim, zda na tom bude setrit nebo ne.

Já snad neříkám že praskaj pravidelně a každýmu, říkám že to je debilní uchycení a Spartan se neprodává určitě v takovým měřítku jako třeba Inteláckej BOX do kancl sestav.Tatík má BOX Inteláckej ca 6 let taky mu nic neruplo, ovšem taky neměnil po roce jak píšeš točák a hluk to ex taky nedělá,jako mě dělal třeba BOX u AMD ze začátku....Že dospěla doba k tichým Pc to sice jo když ho tak postavíš,ale ten OEM SS ti ten BOX od intelu přeřve určitě takže to tichý stejně nebude.:-)

Pisete tu oba naprosty nesmysly. Chapu, ze s vama M-Pol ztratil trpelivost.

Asi jo. Promiň. Pozlať si své packy na chladiči a i nadále doufej v jejich kvalitu. Jestli ti vyhnil větrák na intelím boxu, je mi to skutečně líto, ale jsi asi zapomenutíhodná menšina - luftníky na intelích boxech jsou naopak z těch lepších vrstev transcendentna.