Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrotik - Problém s portforwardingem

Zdravím,
snažím se založit Team Speak server, ale nedaří se mi otevřít porty.
Postupuji podle tohoto návodu.
Veřejnou IP přímo v mikrotiku mám.
Statickou IP PC na kterém se to snažím hostovat taky mám (192.168.88.222).
Ať se snažím sám připojit přes veřejnou IP jak chci, nepřipojím se. Přes loopback normálně server funguje.
Zkoušel jsem i různé port-check sofrwary, ty také hlásí že porty nejsou otevřené.
Úplné odříznutí firewallu přes services.msc také nepomohlo.

Nastavení mikrotiku je v příloze

Od ISP jsem připojen přes WiFi.
ISP---antena---Mikrotik---PC

Nějaké nápady jak to zprovoznit?

Možno sa mýlim, ale pokiaľ chceš pristupovať na interný server z externých sietí, je potrebné vyplniť dst-adress... Sem sa dáva IP adresa WAN rozhrania Mikrotiku = gateway - verejná adresa.

Mne to chodí takto: ISP router -> port forwarding -> Mikrotik -> port forwarding -> moje PC

áno, mám 2 routre, 2x NAT, dve siete, 2x port forwarding... :-)

- v LAN se na server připojíš?
- jak je nastaven firewall na hostiteli 192.168.88.222? Nezapomeň, že windowsí firewally standardně rozlišují vlastní subnet a zbytek sítí.
- když vypneš firewall na tom PC a místo toho programu spustíš netcat, funguje to?
- zkusil jsi na zkoušku forwardnout TCP (testovat můžeš opět s netcatem)

Takže celou dobu za to může Firewall ve Windows 3-[
Zapoměl jsem totiž, že windowsům nestačí vypnout službu, ale potřebují potom i restartovat PC.

Zkoušel jsem tedy přidat nová pravidla do firewallu. Pro změnu jsem zkoušel minecraft server, který tedy používá jen port 25565.
Povolení portu nepomohlo, tak jsem zkusil přidat "java.exe", přes kterou se server spouští. To mi dojebalo spouštění serveru a teď se i po odstranění vyjímky pro "java.exe" server nespustí. Musím mít tedy firewall vypnutý.

Otázka tedy zní: Je ještě firewall ve windows vůbec potřeba? Vadí hodně když ho nechám vypnutý? Předtím s privátní adresou na routeru bych se nebál, no teď s veřejkou mám trochu obavy.