Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola PC okolo 25000

Ahoj, rád bych Vás poprosil o zhodnocení a pomoc s výběrem komponent pro PC sestavu okolo 25000Kč + monitor, sestava by měla být sestavena co nejvýhodněji, tedy hodně muziky za malou cenu. Využití by bylo především na hry vycházející v tomto období (BF1, Mafia 3, Cod:IW), ale přítelkyně je grafička, která bude PC občas využívat i na Adobe programy a renderování.
Operační systém mám.

Vybral jsem zatím takto, chtěl bych vědět, jestli to spolu bude v pohodě fungovat.
https://www.czc.cz/130608,152573,195150,187659,747 49,110330,114217,177970,131897/kody

Díky všem za rady.

Já nevidím důvod proč stavět něco na Skylake s DDR4, za stejnou cenu budu mít stejnej výkon, pouze jen 4core/4thread.
Pokud chcete argumentovat tím že 1150 je mrtvá, a 1151 je budoucnost, rozdíl je mezi nimi 2 roky (2013-2015), a během 3 let nechci to toho pc hrábnout, takže je mi jedno jestli vezmu 1150, nebo 1151 oboje bude za 3-5 let mrtvý.

Poznámka:
Stavět na výprodejové nic moc desce s.1150, kupovat čtvrtou generaci HR je hloupé rozhodnutí.
(pokud ti deska během dvou let klekne, tak bude problém s náhradou a procesor ti bude k prdu = stejně jako pro procesory SB ....)
s.1151 + šestá generace je v průměru o 8% výkonnější a navíc přicházející sedmou generaci KL slušnější desky budou podporovat po aktualizaci BIOSu.

Pokud bych to bral takto, tak mě stejně nevyjde výhodně kupovat teď něco na Skylake, pokud bych chtěl něco na s.1151, tak mám lepší počkat jestli do konce roku vyjdou Kabylake a doufat ve zlevnění Skylake. Samozřejmě chápu vaše odůvodnění, ale pokud by mi peníze nedělali problém (což je také důvod pouze 22" monitoru a té case), tak rovnou vezmu i7 na Skylake a třeba GTX1080.

Je tu ještě možnost dát stejnou cenu za sestavu s i5 6600K, Z desku a zkusit taktovat, to je ale věc ke které jsem se nikdy nedostal.

To ano, ale aby měla i5 6600k do budoucna cenu tak se vyplatí vzít Z desku která je kvalitní za 1x takovou cenu jako deska pro s.1150 a DDR4 16G kit je také tak o 500 dražší než DDR3 takže máš skoro identickej výkon (i5 vede cca o 8% při hrách) ale i7 4790 zase vede o těch pár procent na práce s videi atd. díky 8 vláknům.

Jak už jsem výše psal, dá se sice přetaktovat, ale nikdy jsem to nědelal, když bych s tím měl bezproblémové zkušenosti tak to nejspíše ani neřeším, a za stejnou cenu vezmu i5 6600k a nataktuju třeba na 4.0-4.5GHz

SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black, černá
Seasonic S12II-520 520W
ASUS H97-PLUS - Intel H97
Intel Xeon E3-1231v3
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8GB) DDR3 1600
WD Blue EX - 1TB
MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G, 8GB GDDR5

24980,-

Osobne bych prisetril a na system minimalne:

Samsung SSD 850 EVO - 250GB

Ale je to jen to tve vyslovne prani stavet na Haswellu, ja bych stavel na Skylaku s DDR4.

Mám ještě otázku, pokud bych se tedy rozhodl postavit to na Skylake, tak bude problém vzít k i5 6600K ramky s 2400Mhz?? Intel uvádí pouze DDR4-1866/2133Mhz ale deska podporuje mnohem víc, někde jsem dočetl že to nevadí, že Z desky si to zvládají sami upravit, a zároveň po taktovaní bude procesor raději za ty 2400Mhz? Popřípadě pokud bych vzal 2133Mhz nebude to potom vadit přetaktovanýmu procesoru?
Máte s tím někdo zkušenost?

Ještě bych chtěl poradit, nejspíše tedy půjdu do Skylake sestavy, ale chtěl bych tu i5 6600k přetaktovat. Zde na poradně jsem se dočetl v jiném vlákně, že někdo chtěl kupovat i7-6700k s chladičem https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-v2/18 7659/produkt a také taktovat, údajně to fera3 neuchladí, tak jsem se chtěl zeptat, jestli by uhladil taktovanou i5-6600k max na 4.4Ghz? Pokud ne jaký chladič cca okolo 1200Kč k tomu vzít?

Zatím se mi líbí.
https://www.tsbohemia.cz/silentiumpc-grandis-2-xe1 436_d252655.html
nebo
https://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-xe1236/1538 83/produkt