Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový router

Zdravím !!
Chtěl bych pomoct s vybráním nového routeru. Router bude zatěžován 3 notebooky. Aktuální rychlost mám 12Mbps a upload 3 Mbps. K routeru bude připojen PC pomocí LAN kabelu, a teď co fakt nevím a potřeboval bych s tím pomoct a to je jestli vybrat 2 pásmový (2.4GHz a 5GHz) nebo 1 pásmový. Chtěl bych, aby pokryl co největší plochu.
Do teď jsem měl TPlink WR741ND (starší typ) a byl jsem s ním naprosto spokojen. A cenovku bych si představoval do 1500 Kč.

Děkuji za případné rady a odpovědi

dvoupásmový má smysl jen v hustě zarušeném paneláku - a těch 5ghz musí podporovat i ty notebuky. nabízí se rb952.

jinak stačí levný krám typu wr841/842.

naopak pokud ti připadá normální mít doma centrální úložiště na nasce (pro filmy, zálohy), tak rovnou gigabitový typ.