Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokazená integrovaná grafická karta

Zdravím, mala som tento notebook - SONY VAIO VPCCA2S1E/D. Odpálila sa mi na ňom integrovaná grafická karta. Notebook bol v servise a robili reball GPU, žiaľ neúspešne. Zaujímalo by ma aké mám možnosti toho, aby ten notebook ešte fungoval. Ak by som chcela vymeniť celú základnú dosku, musela by byť konkrétne sony z môjho modelu alebo môžem použiť aj inú značku od iného výrobcu? Alebo skutočne nie je možnosť ako vymeniť integrovanú grafiku? Alebo existuje nejaký iný spôsob ako bude notebook ešte fungovať? Nezaujíma ma cena, ako by to bolo či nebolo výhodné, či zbytočné, chcem len vedieť ako notebook opraviť. Ďakujem za rady.

Integrovanou grafiku sis asi neodpálil, ta je totiž součástí procesoru. Pokud myslíš dedikovanou, tak ta by se teoreticky dala vypájet a dát tam stejná. Ale reálnější je výměna celé desky. A ta musí být konkrétně pro tvůj notebook.

1. objavili sa mi artefakty po displeji a ďalej mám už len čiernu obrazovku
2. keby si čítal lepšie, zistil by si, že notebook bol v servise, kde riešili problém s grafikou, opraviť sa nedala a vymeniť tiež nie lebo je integrovaná (povedali v servise, to nie je môj výmysel)
3. https://www.nay.sk/sony-vaio-vpcca2s1e-r-cez-14-i3 -2310m-red-cerveny - tento model má dve karty ... https://www.nay.sk/sony-vaio-vpcca2s1e-d-cez-14-i3 -2310m-orange-oranzovy - tento som mala ja a nevidím tam žiadnu grafiku od intelu, len AMD (oprav ma ak sa mýlim)

rozpis vykonanej práce:
demontáž diagnostika reball
- po reball - fragmenty na LCD
- GPU integrované na doske - nie je možné vymeniť
- test HDD - ok

.. toto stálo na faktúre zo servisu..ak by sa im dala vymeniť, myslím, že by to spravili

ARTEFAKY nejsou jen problém xGPU ale i CPU, RAM, potkavam se s tim casto, kde za artefakty stoji kuprikladu spatny napajeci profil logického procesoru, N/Bridge[BUS],
* V prvé rade jste mel zkusit, jestli mate artefakty i na 'EXTERNIM' monitoru, nasledovne otestovat RAM (at RAM TEST), nebo zkusit (dle osazeni) jen jednu, nebo zcela jinou (novou), UPdate BIOS, ale to meli udelat v tom servise.

# Ze servisu ti museli dat papi, co s NTB provedli, co bylo otestovano, co tam pisou ?

ako teraz dokážem aktivovať tú dedikovanú kartu AMD, pokiaľ je zlá len tá integrovaná? po zapnutí mám len black screen a nejde ani externý monitor cez hdmi..nejako sa mi nechce veriť, že by tam boli dve karty..to by si v servise snáď všimli ak by bola jedna z nich v pohode, nie?

Nezaujíma ma cena, ako by to bolo či nebolo výhodné, či zbytočné, chcem len vedieť ako notebook opraviť

Prave ze cena a vyhodnost ta ma zaujimat ako prve.
Mas nejaky strasny dovod preco kriesit 5r stary ntb? Bol to darcek od Ruskeho prezidenta, alebo daco podobne?
Ak nie, tak neries a kup novy. Sony beztak prestalo s vyrobou VAIO ntb uz celkom davno, takze nic nove ani nebude.

Ak aj tak planujes do toho deduska vrazat dalsie $$ a svoj volny cas, tak mi $$ posli na ucet a prid mi navarit a upratat. Tvoje peniaze a volny cas budu u mna vyuzite ovela efektivnejsie ako na takuto kravinu. Len preto lebo ty chces a hadzes sa o zem, lebo chces... :-D

nový ntb už mám a o podstatne výkonnejší...tento ntb chcem oživiť kvôli citovému vzťahu a výnimočnému dizajnu, myslím, že podobne vyzerajúci ntb už proste nekúpiš...tebe môže byť jedno do čoho ja budem investovať moje peniaze a čas, chcem len vedieť ako ho dať znova dokopy