Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení zařízení wl-5460ap

Zdravím, měl bych pár dotazů k tomuto zařízení - wl-5460ap. Asi ve čtvrtek bych měl jet nastavit toto zařízení, ale podle všemožných rad a návodů z toho nejsem nějak extra moudrý..

To co je potřeba je nastavit nové heslo na wifi, protože staré se zapomnělo.

Je mi jasné, že musím být připojen kabelem a tak dále. Nikdy mi nedělalo problém nastavit router, ale této "obludy" (dle mě) se docela bojim =D

- První problém asi vznikne při vstupu do nastavení. na to jsem si našel toto, tak snad to bude v pořádku, nebo je tam ještě něco jinak?
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=17&t=1719 52
(Hlavní je předposlední příspěvek)

- Dostanu se do zařízení a potřebuji nastavit zabezpečení wifi no a zde jsem v koncích. Na co kde kliknout abych se tam dostal a kde nastavit normálně heslo? Dle návodu jsem sice našel jak by se mělo heslo nastavit, ale je to tam strašně složitě napsané a jako bonus je to v angličtině =D

Dosti by mi bodnul nějaký "návod" jak se k tomu dostat. Hlavně pokud sem tam našel kde by se asi heslo mělo nastavovat, ale dosti mě prostě mate složitost nastavení a už vůbec nechápu proč se vypisuje 300 do kolonky Group Key Life Time.

Trochu jedu i podle tohoto návodu, který jsem našel při sepisování tohoto dotazu, ale i tak jsem z toho trochu v rozpacích.. https://wiki.khnet.info/index.php/Jak_na_5460_-_kl ient

Předem děkuji za rychlou a kvalitní odpověď =)

PS: Bohužel nejsem schopný dodat více info jako o systémech pc/ntb. ROzhodně by to ale mělo jet 1 zařízení kabel a následně další přes wifi - mobily, ntb atd.

podle tvého popisu to šíří dál wifi -> je to zapojeno v režimu ap
že jsem tak smělý - kdo stojí dneska o géčko?

bude na tom mac adresa: když si oskenuješ* síť, buď ji uvidíš a dostaneš se do administrace, nebo ne.
po resetu to můžeš nastavit podle sebe znovu:
(tovární ip má být 192.168.100.252, admin/admin. když se na to nedostaneš, nemáš tam co dělat)
- především ip do sítě routeru, např. 192.168.1.222
- wifi security snad překládat nepotřebuješ

z toho co vypisuješ jsem na nic neklikal, řeší to něco jiného, co tě nezajímá.

*) free ip scannerů je víc, tebe bude zajímat takový, co zobrazí mac adresy a ip.

Nic take ako "prostreli" neexistuje, pretoze vzdy vysiela iba jedna stanica. Je jedno ci je to 11b, alebo 11g, alebo 11n. Na pasme 2.4GHz 11n vysiela v kompatibilnom rezime, kedy sa musi dohodnut so starsimi zariadeniami aj keby to boli len 11b.

Predposledny prispevok je postup standardneho nastavenia ak na routri nebezi DHCP server. V pripade, ze DHCP bezi a pocitac si nastavi IP od tohoto servera, tak konfiguracnu adresa routra je mozne ziskat vypisom "ipconfig". V tomto vypise je to oznacene ako "brana (default gateway).

Jde mi hlavně o nastavení hesla wifi. Kudy se proklikat a jestli jde heslo nastavit na dobu neurčitou? Právě díky kolonce Group Key Life Time mě to strašně mate.

Pokud to aztím kde návodů dobře chápu, tak v nastavení routeru dám AP > zabezpečení > a dál? Lze tam vůbec zadat jednoduše heslo, které to po mě bude chtít po přihlášení např mobilem? Tuto nastavení mi přijde strašně složité -_-

Dobrá..
pokud tedy vyberu Encryption: WPA (TKIP) tak následně vyberu Enterprise (RADIUS) nebo Personal (Pre-shared Key)?
Tam kde je formát hesla vyberu zřejmě Passphrase, že?
V kolonce Pre-shared Key zadám heslo jaké potřebuji pokud se nepletu, že?
No a ta poslední kolonka? Co tam vypsal a jak funguje? Vypíše se počet sekund po jakou dobu má platit heslo nebo? Ideálně bych potřeboval by to bylo neomezeně =D

a ještě jedna zásadní věc k tomu heslu té wifi se dostanu přes mód AP?

tušíš význam slova "Enterprise"? (máš snad v síti svůj radius server?) slovník funguje, google funguje, dokonce i selský rozum funguje.
na tom obrázku v manuálu je zatržena možnost "Personal", tak když se slepě držíš návodu, proč najednou vymýšlíš nesmysly?

Pre-shared Key ... někde tomu říkají wpa-key, ale už tušíš o co jde. ano, to je ten, který zadáš při prvním připojení.

návod je na zastaralý krám 5450. až budeš u o něco méně zastaralého 5460 v.2, abys nebyl v šoku, že tam má možnost navíc.
sekundy neřeš, ta věc mění způsob šifrování po nějakém čase, tebe jako uživatele se to netýká, wpa key je furt stejný.

k tomu heslu té wifi se dostanu přes mód AP?

o skenu sítě jsem už psal.
do administrace se dostaneš nejlépe přes kabel strčený do té krabičky.
pokud neumíš nastavit statickou ip svého notebuku do předpokládaného rozsahu toho ap, zjistit ip toho krámu / ověřit jeho existenci v síti podle pingu / nalezené mac, pak si ušetři cestu, jedeš tam zbytečně.
(aspoň doufám, že tam nechceš nechceš jet s tabletem štelovat to módně přes wifi a krám bude třeba v režimu client)

Údajně to má fungovat jak přes kabel, tak wifi. Má jít pouze o změnu hesla na wifi.

Nic nevymýšlím, ale pouze se ptám. Raději se zeptám dříve než to posrandím

S sebou si samozřejmě beru svůj notebook (v kterém se vyznám) + kabel o kterém vím, že je na 100% funkční. Co se týče pingnutí, nastavení ip ručně nebo to nechat načíst automaticky to je mi vše jasné. Pouze mě mátlo to všemožné nastavení. Já jsem zvyklej, že se tam lognu do nastavení, najdu si zabezpečení, nastavím heslo, uložím a je hotovo a ne tam nastavovat další věci okolo případně nechávat spoustu věcí tak jak je.

Jinak děkuji za vysvětlení, tak snad bude vše ok =)