Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Osočení 2

Ahoj , mám stejný problém jako Grácie . Z emailové adresy byl odeslán email , který jsem já nepsal , mám zřízenou pomoc na dálku , nemůže můj technik zneužít a psát a posílat za mě? Díky předem Echolot

Mailova adresa sa da podvrhnut uplne jednoducho a dokaze to skoro kazdy klient. Cize ja ti mozem napisat z adresy prezident@ceskarepublika.cz a urcite by si to dokazal aj ty. Emailova adresa odkial mail prisiel nic neznamena. Dolezita je hlavicka mailu, ale to uz musi byt expert, aby to vedel zmenit a musia byt splnene iste podmienky.
Vzdialena pomoc je siroky pojem, najcastejsie sa pouziva Teamviewer dnes, takze ak nemas klienta instalovaneho ako sluzbu zakazdym musis technikovi hlasit svoje ID (to sa nemeni) a heslo (to sa meni po kazdom spusteni).
Pokial sa vie technik pripjit aj bez tychto udajov k tebe moze samozrejme aj poslat nieco bez tvojho vedomia.

Co chces vysvetlovat?

Proste nekdo napise email z libovolneho pocitace kdekoli na svete a do hlavicky mu vepise (existuji na to programy), ze byl odeslan z adresy echolot@email.com a to se take prijemci zobrazi v poli odesilatel. Takovy email s tebou logicky nema nic spolecneho.

Pokud chces garantovat prijem a odesilani emailu, musis pouzit nejaky garancni certifikat, sifrovani a podobne, verohodne certifikaty nejsou obvykle zadarmo a na sifrovani se musis dohodnout s protistranou, aby to umela prijmout a rozsifrovat.