Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba o pomoc s nastavením OvisLink WL-1120AP

Chci poprosit znalé o pomoc s nastavením OvisLink WL-1120AP.

Výchozí situace je taková, že v nemovitosti nelze provést instalaci potřebné kabeláže, protože vlastník nedá souhlas po již provedené kompletní rekonstrukci.
Internet je poskytován přes O2 modem Comtrend VR-3026e v2. https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl- vdsl/comtrend-vr-3026e.html
Wi-fi signál je však slabý, nepomohla výměna antén modemu za delší a lepší. V protějším rohu domu je u PC signál nepoužitelný.

OvisLink je uvedený do továrního nastavení a podařilo se do něj dostat přes 192.168.100.252 ve Firefoxu.
Ztrácím se při pokusu o nastavení OvisLink WL-1120AP podle
http://wiki.pvfree.net/index.php/Nastaveni_OvisLin k_WL-1120AP_do_rezimu_klient
http://klfree.net/view.php?nazevclanku=&cisloclank u=2004052802
http://www.domacisite.cz/forum/wifi-ruzne/router-z -wl-1120ap-jak-ho-nastavit-136/?stranka_oblast=2

Prosím Vás tedy o pomoc, zda byste mě tím provedli. Moc předem děkuji všem ochotným.

Opravdu to musí být jako repeater? V režimu Client bez ztráty rychosti to nelze?

Powerline adaptér bysme si museli zaplatit a stejně na to majitel nepřistoupí kvůli spotřebě elektřiny.
Ani s tím modemem u něj nelze hnout blíž k nám. Jedině se tomu můžeme přiblížit tím OviLinkem a od něj natáhnout síťový kabel k našemu PC.

Snad by mi mohlo stačit to vysvětlit nějak stručně. AP si nastavím když budu vědět jak.
Od majitele vím SSID jméno wi-fi sítě toho VDSL modemu a heslo. Co ještě potřebuji pro nastavení a kde nastavit?
Na jednom z odkazů je ukázka prostředí toho AP. AP má poslední verzi firmware 3.00M.

repeater: z původního dotazu jsem měl za to, že chceš dalšími krámy přijímat wifi.

když tím připojuješ jediný pc, client bude stačit. potřebuješ mu posunout adresu do rozsahu majitelova routeru (z default 192.168.100.252 -> např 192.168.1.222), ať ho můžeš spravovat.
zajímá tě vyhledání majitelovy sítě (survey) a to je tak všechno.

edit: to WL-1120AP má wifi 11b - to myslíš vážně? jestli má majitel rozum, 11b rovnou blokuje.
aspoň géčkový shit wl-5460: https://pc.bazos.cz/?hledat=AirLive+WL&hlokalita=& iddel=1

Takze mate problem s nastavenim, alebo s pouzitim, pretoze signal je slaby? Ak by to bolo to druhe, je potrebne vediet, ze WL-1120AP nevie rozoznat vysielania od novsich zariadeni 11g/11n. Dokonca je to tak mizerne, ze tie zariadenia ani nevidi ked sa da vyhladavanie sieti cez funkciu Site_Survey. To zapricinuje, ze novsie zariadenia ho rusia, pretoze vysielaju cez seba (v tom istom case). Treba vyskusat kazdy jednotlivy kanal, ci to nebude lepsie. Dalsia vec je ta, ze signal moze byt slaby, ale nesmie byt poskodeny. Bohuzial prechodom cez steny sa signal takmer vzdy poskodi (obsahuje vela chybnych bitov). Z tohoto dovodu to cez steny moc dobre nefunguje, zvlast ak je tych stien vela.
Vymena anteny by mohla pomoct, ale musi to byt antena smerova (panelova smerova antena 9-12dBi) a nie vsesmerova. Takuto antenu treba instalovat aj na protistrane. Potom to moze fungovat celkom spolahlivo aj cez tri steny.