Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5.1 do monitoru

Zdarec ľudkovia potreboval by som poradiť. Akurát si tak ležím a rozmýšľam nad tým ako by som napojil na môj monitor (Asus) 5.1 reproduktory (Creative).Problém je v tom že na monitore je jeden vstup a jeden výstup no na reproduktoroch sú tri káble ktoré nemám šancu zapojiť všetky naraz do monitoru. Môžem zapojiť len jeden (zelený) a zvyšné dva (ružový a čierny) nie.Tak mám len 2.1 a preto sa Vás pýtam.Nieje na to nejaký prevodník alebo roztrojka? Dá sa to vôbec nejako zapojiť do monitoru alebo len do PC kde sú tie tri farebné výstupy? Ďakujem za vaše rady :D

monitor je nový rok výroby 2015 má 2 krát hdmi odozva 1ms. takže všetko v poriadku len ma tak napadlo ako by sa to dalo ak sa dá napojit moje staršie reproduktory z pc na monitor aby som mohol využívat 5.1 zvuk niekde na internete som vydel že jeden chlapík mal taký istý monitor ako ja a mal tam z výstupu 3,5 nejaký kabel kde boli 3 koncovky na ktoré zapojil 7.1 reproduktory asi mal nejaku rozbocku či čo to bolo :D ale neviem ako to mám napísat do googla ako sa to volá a či to naozaj funguje.