Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení ntb k wifi

Dobrý den, prosím o radu co by mohlo být za problém a jak jej vyřešit.

Mám notebook msi cr620 a nenachází naši domácí wifi. Sousedovic wifi sítě nachází. Mobilní telefony i televize naši wifi nachází a normálně funguje.
Starý notebook asus tu wifi take nenacházel, ale mysleli jsme, že už je prostě starý a "wifi antena" slabá, ale asi je problém jinde.
Wifi mame od O2 a router ZyXEL VMG1312-B30B.
Wifikarta v ntb Qualcomm Atheros AR9285.
Windows 10.
Nevím, co ještě uvést. Snad jen že nejsem znalec PC, spíš standardní uživatel.

Díky za radu!

Veronika

Si "sikula" a napisala si dotaz, aky pise malokdo.

Len upozornim: skus pouzit aj prvu radu Medveda "region ovladače wifikarty"
Kedze mas notebook, moze sa stat ze navstivis kamarata/tku, alebo krcmu, skolu kde sa moze problem opakovat (kanal 1-11)
Ked zmenis region (country, zeme, miesto, alelebo ine blbe preklady) spristupnis kanaly 1-13.
(zmenis v notebooku vo vlastnostiach Wifi karty)

P.S. preto to aj mudry Medved pisal ako prve.

Jen jsem se snažila popsat svůj problém tak, abych poskytla co nejvíce možných informací k identifikaci problému, takže děkuji za pochvalu a uvozovku nad šikulou si nebudu brát osobně ;-):-)

Chtěla jsem dle rady nastavit i ten region ovladače wifikarty, ale bohužel jsem opět narazila na svou PC negramotnost a neznalost angličtiny.
Poslala bych nějak PrtScr, ale nevím, jak se to tu dělá :-(

Popíšu tedy krok po kroku:
Správce zařízení -> Síťové adaptéry -> Qualcom.... -> Vlastnosti -> záložka Upřesnit.
A tady jsem v koncích. Mám několik možností co upravovat:
802.11b Preamble
AdHoc 11n
Network Address
Receive Buffers
Scan Valid Interval
Transmit Buffers
WepTKIP 11n
Wireless Mode Selection

Líbilo by se mi Network Address. To když zvolím, mám možnost zaškrtnout "Hodnota" a ručně něco napsat a nebo zaškrtnout "Není k dispozici". Není k dispozici je zaškrtnuto teď.
Jestli je to ale ta správná kolonka, to netuším :-(

Vy se musíte strašně bavit nad lidskou počítačovou neznalostí :-D

Díky!

neregistrovaní můžou screen uploadnout na nějaký imagehosting a sem fouknou odkaz.

ale všechny ovladače nemají možnost změnit default region (usa), záleží na lenosti a nulové fantazii číňana, co to programoval.
potom je nutné štelovat s routerem.

Network Address = fyzická (mac) adresa, to je něco jiného.
z ostatních voleb bohužel nevyhovuje nic.