Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 560 podtaktovaná na 50MHZ?

Zdravím,
mám takový problém s GK GTX 560, z ničeho nic se mi podtaktuje na 50MHZ a zůstane na této frekvenci, jediné co s tím "pohne" je přeinstalování ovladačů
(ale stav po přeinstalaci nevydrží věčně), nějáké nápady jak to řešit?
tím, že se podtaktuje na 50MHz myslím to, že ať dělám na PC cokoliv, stále je na této frekvenci (jak ve hře, tak v IDLE)
teploty mám v pořádku
nataktovaná je z výroby na 900MHz

Zdroj: evga supernova 550 g2 80+ GOLD
MB: MSI Tomahawk z170A
CPU: i7-6700K - 4,8Ghz
GK: Gigabyte gtx 560 superclocked
RAM: 2x4GB hyperX Fury (black) 2133MHz

a čím monitoruješ tú 50MHz frekvenciu ? a čoho sa týka tých 50MHz,jadra alebo pamätí ? u pamätí by mohol byť vadný RAMDAC v čipe,to by mohlo byť na reklamáciu,u jadra je 50MHz už z konštrukčného hladiska dnešného grafického čipu nezmysel....

Ano, problémy mám, hry jsou při tomto stavu nehratelné.
Frekvence se týká jádra, tedy frekvence jádra je "zablokovaná" na 50MHz a frekvence pamětí na 270MHz.
Monitorování jsem provedl v OCCT, kde mě tato čísla překvapila a následně i přes GPU-Z a OC guru utilitu od gigabyte.
Ohledně reklamace, tady už šanci nemám, karta je hodně stará, minimálně 3-4 roky už jede, je to taková náhrada před příchodem AMD VEGA.

zkusím starší verzi ovladačů, uvidím, děkuji :)