Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno konfigurace routeru

Zdarec,

při pokusu nakonfigurovat ASUS RT-N12+ Wireless N300 Router jsem se dostal až do bodu (dle tohoto návodu: mujsoubor.cz) kdy mám zadat přihlašovací jméno a heslo, ale dle přiloženého návodu, ve kterém tyto údaje jsou, to prostě nevezme. Předtím byl PC připojen přesLinksys broadband router model RT31P2.

Kde by mohl být problém???

Díky

Tak v pobočce netboxu nám dali kontakt na technika, který nám dá MAC adresu. Celé se to dělá pro to, že poskytovatelovi teď bratr vrací zapůjčený router, za který platil měsíční nájem a má "nový" vlastní. MAC adresu předpokládám, že zjistíme tím vypsáním celé konfigurace (ipconfig/all) jak píše lední brtník? čili kvůli tomu netřeba volat technikovi, ale co dál?

ipconfig -all

vypíše konfiguraci toho stroje, ze kterého to spouštíš. za routerem se dozvíš jen nastavení/funkčnost domácí lan sítě.

jestli vám technik sdělí mac adresu, zřejmě je na ni připojení registrované z minula, někteří poskytovatelé to tak mají.
tato adresa se naklonuje do wan strany routeru -> příklad mac clone.

mac adresu bratrova routeru zjišťovat nemusíš: často bývá na štítku zespodu / stejně ji budete přepisovat tím klonováním.

to vypadá, že před tím pc žádný router není, respektive až barákový router od providera. nebo je jen v režimu client/bridge.

přípona dns neověřitelné funkčnosti, atypická lan ip, v okně není vidět výpis brány, dns, dhcp serveru - copak ti bill zakázal potáhnout za okraj okna, ať se výpis vejde?

ipv6 je ti nejspíš taky na 2 věci.

nečetl jsem odpověď, jestli od providera máte zadané adresy nebo ne. ale podle výpisu je poskytuje z dhcp (automatické nastavení).
otázkou je, proč je ten výpis z pc tak nesmyslný / kam se poděl router.