Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava - cca 9 000kč vč. DPH

Ahoj, pročítal jsem již vložené diskuze a bohužel jsem žádnou podobnou PC sestavu nenašel. Proto sem zadávám nový dotaz:

Použití PC:
- internet (emaily, banka, občas nějaká hudba či film na youtube)
- prohlížení fotek
- stahování fotek z paměťových karet
- office
- již dalšího nic víc. Žádné hry, žádné další programy, žádné úpravy videí...prostě nic :)

PC je pro mamku a ráda by PC chtěla do 9 000Kč vč. DPH

V ceně by mělo být:
- skříň
- kompletní hardware (zdroj, základní deska, paměť, hdd, externí grafika?, vestavěné wifi, ale i možnost se připojit přez kabel, vestavěná čtečka paměťových karet, chlazení.....prostě kompletní PC

V ceně není:
- klávesnice, myš, reproduktory, monitor
- operační systém (budeme dávat Linux, na něj je mamka zvyklá)

Rád bych kvalitní komponenty.

Prosím o doporučení PC sestavy. Cena je orientační. Pokud bude stačit a vyjde levněji tím lépe. Pokud řeknete, že 9 000Kč je málo, klidně doporučte i o něco dražší sestavu.

Moc vám děkuji

Repase asi není možná. PC, které má mamka je asi už 12let staré :D

Ta cena 9 000Kč není strop. Já tomu nerozumím..chci prostě PC sestavu na podobné věci jak píšu v zadání. Žádné hry, žádné náročné programy. Proto jsem si myslel, že nějaké PC za podobnou cenu bude stačit. Vy tomu rozumíte asi lépe a pokud řeknete, že to chce PC sestavu za 13 000kč tak není problém. Jen prostě nechceme koupit něco zbytečně drahého co by se ve finále nevyužilo.

Intel Pentium G4500 3.5GHz, BOX
Asus H110M-K
Kingston HyperX Fury, 2133Mhz, 4GB, RAM DDR4 2x
Samsung DVDRW/RAM SH-224GB/BEBE čierna,bulk
WD Blue 1TB, 7200RPM, 64MB cache
EuroCase MC 8107, bez zdroje, černá
Seasonic 350W, SS-350ET 80+bronze T3 (OEM) Energy Knight, APFC, 12cm
Kingston SSDNow V300 - 120GB

Díky :)

Ještě se zeptám jaký je rozdíl v těch dvou odkazech, které jsi sem dával. Rozdíl je jen v základní desce a ve skříni? Je tedy jedno, pro mou práci, jakou sestavu bych si vybral?

Dále by mne zajímalo:
skříň - potřeboval bych USB a zapínání ze předu skříně. Ne z vrchu jak zasíláš v návrhu. Je jedno jakou si vyberu? Nebo mám se držet nějakých rozměrů? Popřípadě doporučíš?

čtečka paměťových karet interní - je jedno jaký typ si vyberu? Doporučil by jsi nějakého kvalitního výrobce?

příjem wifi - nevím co je lepší. Zda to řešit přez USB adaptér nebo koupit bezdrátovou kartu? Či nějaké jiné řešení?

Předem děkuji za upřesnění. Pak mne snad bude již vše jasné :))

samozřejmě jak jsem uvedl v základním popisku...pokud PC sestava za 9 000kč nedává smysl, doporučte i dažší. Strop mám asi 13 000kč. Jen nechci prostě kupovat zbytečně PC za drahé peníze a nevyužít jeho výkon.Na druhou stranu kupovat něco extra levně co nebude stačit na to naše primitivní používání také nechci :)

Za typy předem děkuji :)

Blbost sám mám v pc hodně fotek a zabíraj pár GB, takže na to co píše bude stačit i 120GB,jinak klidně může vzít WD Blue 1TB pokud chce velkej místo toho SSD,levnej ntb bych s desktopem nesrovnával ten se ti dožije sotva konce záruky a je s ním víc sraní než užitku,navíc by i výběr byl omezenej bez OS....

CoolerMaster Force 500 1090,-
Seasonic S12II-430 430W 1570,-
ASUS B150M-A/M.2 - Intel B150 2200,-
Intel Core i3-6100 3330,-
Crucial Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400 1250,-
WD Blue EX - 1TB 1500,-
Lite-On iHAS124, černá Bulk 390,-
Samsung čtečka karet interní černá All in 1/ USB 150,-

Na CZC sestaveni zdarma 11.421,-

Je to bez wifi, urcite ma doma kabel na LAN, coz je mnohem lepsi reseni.

Neni to 9K, ale ja bych pod tohle nechodil, jak tam vidim film na youtube, tak u levnejsi sestavy (procesoru) hrozi, ze to casem nebude plynule prehravani videoobsahu.