Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení repeateru na routeru Netis WF2411D...

Dobrý podvečer,

mám problém a budu moc rád, když mi poradíte. Dnes jsem si byl vyzvednout nový router Netis WF2411D, který chci ve svém pokoji využít jako repeater, protože tam signál sice dosáhne, ale není to žádná sláva. S tímto routerem jsem se tedy chtěl připojit k našemu domácímu ADSL routeru TP-LINK TD-W8951NB. Připojil jsem tedy Netis k napájení, LAN kabel jsem jedním koncem strčil do zásuvky LAN1 na routeru Netis a druhým koncem do počítače. Zakázal jsem dočasně Wi-Fi adaptér a povolil LAN. Do prohlížeče jsem podle návodu zadal 192.168.1.1, klepnul na Advanced, Wireless a jako Mode jsem dal REPEATER. Zvolil jsem Scan AP, zaškrtnul naši domácí síť, klepnul na Connect, zadal klíč a vše uložil tlačítkem Save. Zakázal jsem LAN a povolil Wi-Fi, abych vyzkoušel, jestli vše funguje. Nefungovalo. Počítač se automaticky začal připojovat k naši síti (ale už přes repeater), ale nepřipojil, u ikony signálu se stále točilo modré kolečko. To samé se dělo i v Android telefonu, kde to viselo u "Načítání adresy IP...". Mohli byste prosím poradit, jak to v Netisu (popř. v TP-LINKu) nastavit tak, aby vše fungovalo?

Děkuji za rady a nápady, Jakub Michálek.

Neviem ako u vás, ale slabý signál = pomalý Internet.

signál sice dosáhne, ale není to žádná sláva.

hlavne, že tovoj low-end router :

té mi to ve sloupci signálu píše 100%.

Ak sa ti to aj podarí rozbehať, pôjde to približne žádná sláva/2

PS: na začiatku som uviedol, že môj príspevok je

trochu off, ale

tak si ma nevšímaj..

Koukám, že jsi zřejmě stále nepochopil, o co mi jde, takže znovu. Tím ne moc slavným signálem jsem myslel signál z našeho domácího ADSL routeru TP-LINK do nějakého zařízení (např. noťas), ne však do toho Netisu. Ten zapojím do zásuvky, kabel strčím do volného LAN portu jedním koncema druhým koncem ho strčím do notebooku, v prohlížeči si otevřu stránku 192.168.1.1, Wireless, SSID něco, to je jedno, Mode: Repeater. Potom klepnu na Scan AP, abych vybral síť, kterou potřebuju zesílit, a u té mi to ve sloupci signálu píše 100%. Tu vyberu, uložím, ale pokud se chci připojit k té zesílené síti, tak se k ní sice připojím, ale už se nedostanu na net, sice to píše cosi jako "Přístup k Internetu", ale bohužel. Je však na stodvacet procent problém v tom domácím routeru, ne v Netisu, protože pokud se pokusím zesílit např. svůj 3G Wi-Fi modem, tak vše normálně funguje. Už v tom máš jasno, nebo ti to mám napsat čínsky?

Ano, vím, že se dá využít jako AP, tak blbej nejsem, kabel táhnout fakt nemžu, kdybych mohl táhnout kabel, tak bych si ten Netis nekupoval...

zkus čínštinu, rád si počtu. a příště vyklop info hned na začátku.
ani já nikde nepíšu, že musíš táhnout kabel až do tvé špeluňky a mít ap až tam. jsi teprve pětistý, kdo chce kdesi za chodbami a zdmi vylepšovat signál, ale ani náhodou ho nenapadlo dát sem náčrtek - i v blbém ascii art by to mělo smysl.

ten ap by taky vysílal na jiném kanálu než tplink - wifi klienti by tak z toho neměli mindrák.
pro výběr co nejméně zarušeného kanálu je dobrý inssider.

V takom pripade mas chybny ovladac wifi karty v pocitaci, pretoze nerozozna signal repeatru, ktory je zopakovany. Opakovany paket je oneskoreny len o niekolko mikrosekund a pocitac si mysli, ze je to chyba, tak obidva pakety zahodi. Niektore ovladace maju prave tento problem pri pripajani, inak chodia normalne.

No, tak jsem zkusil ještě jednu věc. V konfiguraci domácího routeru jsem objevil u DHCP serveru startovní IP adresu jako 192.168.1.100, tudíž jsem tuto adresu zkusil zadat do DHCP serveru v Netisu a konečnou IP jsem dal 192.168.1.200, počítač i telefon se už k routeru připojí, ale na internet se nedostanu...

Nikoho nic nenapadá? Ještě jsem tam zkusil nahodit starší firmware (stejně bych to dřív nebo později udělal, protože v tom moderním se nedá pracovat) a pokud si tedy ten repeater nastavím, tak se k tomu už i ten telefon připojí, ale není v tom internet, pouze místní síť.

Opakujem to po 158x.
Mod repeater je blbost uz z principu, pretoze konfliktny wifi protokol degraduje esta dalsimi konfliktami (prijem+vysielanie v skoro rovnakom case).
Davat repeater tam, kde je uz problem so signalom je blbost, aj repeater tam bude mat pravdepodobne problem so signalom, takze nema co zosilit. Repeater sa dava na miesto, kde signal este dobry je, aby nasledne mohol vysielat dalej (zosilovat).
Repeatre nikdy nefungovali spolahlivo v zavislosti od vyrobcu, ten tvoj evidentne nejde uz od zaciatku.
Spravne (a bezproblemove) nastavenie je zvolit zariadenie s 2 wifinami, jedna prijima (client) a druha vysiela (AP) alebo kupit rovno dve wifiny (napriklad TP-Link 743+741).
Pokial trvas na repeatri tam skusil by som nejaky RB, trebars najlacnejsiu 941 a ta (mozno) bude fungovat spolahlivc.