Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strasne spomaleny net

Zdravim pred par dnami som dosiel z Anglicka po par mesiacoch, a mam mensi problem s internetom, cez den ide uplne normalne v pohode ale vecer od takej 8-9 sa strasne spomaly, napr ked hram cs:go tak sa nemozem ani hybat mam 900 ping a len ma to teleportuje po celej mape, nikto iny neni na internete pripojeny len moja sestra ktora je na FB na mobile. Viete cim to moze byt? Mame magio, internet aj TV spolu. Nepomaha ani restartovanie routera

nikto iny neni na internete pripojeny len moja sestra ktora je na FB na mobile

zkontroluj v routeru zabezpečení wifi - nesmí tam být automatická volba, ale pevné nastavení: wpa2 + aes

vecer od takej 8-9 sa strasne spomaly

to bývá problém poddimenzovaného připojení k providerovi, který má vysokou agregaci. to projeví, když všichni sosači začnou po večeři túrovat pc.

Resetovat. Ale to zase musíš vědět, co pak v routeru nastavit, aby ti vůbec fungoval internet.

Já tohle nikdy nepochopím. Když si hesla nepamatuji, tak si je prostě někam píšu (a na více míst - protože mít hesla na jen na disku v PC, který může odejít, je jeden z důsledků zákona schválnosti). Lidi běžně neznají svůj login/heslo k účtům, které jsou docela drahé (Steam, Origin), proč by si pamatovali takovou banalitu jako router…

a google nefunguje, nebo se nechce hledat, to je ovšem problém.
inssider ukáže, kdo ruší tvoji síť, respektive kam přeladit router:
notebuk: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.ht ml
android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. farproc.wifi.analyzer&hl=cs

externu wifi kartu ktoru mam pripojenu do notebooku cez usb

to mi nějak uniklo. k té originální v notebůů někdo nenašel ovladače? nebo ovladač k tlačítkovému zapínání wifi? no to je fuk, když je tajný i typ usb wifi adaptéru, víc s tím nevymyslíme.

a ty adresy providera k nastavení připojení (=wan strana routeru) jsou taky tajné? pokud žádné nedal, je tam dhcp, jinak bývají ve smlouvě.