Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10 údajné ukončení platnosti

Ahoj. Prosím o radu. Mám HP Pavilion dv7 Notebook x64-based PC; 4,00 GB RAM; Verze systému BIOS/Datum Hewlett-Packard F.1D, 05.10.2010; Microsoft Windows 10 Pro; Verze 10.0.14393 Build 14393; GPU NVIDIA GeForce GT 230M; Verze ovladače 341.95; Procesor Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q 720 @ 1,60GHz.
V Systému vidím, že Windows je aktivován. W10 mám cca. 1/2 rok, byla to ta všem nabízená přeinstalace, resp. přechod na vyšší verzi zdarma z originálních W7, které byly v novém Notebook a všechno fungovalo. Poslední úspěšná aktualizace byla 12. 10. 2016 Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1607 pro systémy x64 (KB3194798).
Otázka: Poslední 3-4 dny mně při zapnutí, restartu, anebo i při jakékoliv činnosti vyskočí modrý obdélník logotypu W a tvrdí, že platnost mého W10 již brzy vyprší a mám znovu aktivovat nebo zadat jiný licenční klíč. Co s tím? Myslel jsem, když jsem měl oficiální W7 navěky, že upgrade bude to samé?
Moc díky za radu.

Nemám pevnou linku, tak jsem zasurfoval na jejich podpoře a zjistil, že nejsem asi jediný, koho to trápí. Nemůže být zakopaný pes v tom, že se jedná o W10 Pro?
Otázka: Jak teď můžu zjistit, jaké W7 jsem měl v Notebook před přechodem na W10? Jestli také Pro, anebo jiné, třeba Home a tak?
Díky

https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/ windows_10-windows_install/licencia-windows-10-pro /b1c3c1ed-ea81-4bee-9dc1-df7f0feaa488

Nie, myslel som to spraviť na skúšku, aby si zistil pre akú verziu windows je tvoj kľúč. Ale možno je jednoduchšie nájsť faktúru k nemu. Tam to bude tiež. Z ďalších príspevkov( v servise) nie je jasné, akou cestou sa tam ten tvoj systém dostal. Ak ti nevadí ho preinštalovať, stiahni si z webu MS inštalačku a urob to nanovo. Ak bol urobený ako upgrade, mal by fungovať bez zadávania kľúča.

Výborný nápad. Dohledal jsem a je jisté, že tam byly (a možná ještě někde i jsou) W7 Home Premium 64 -bitové. Takže to 100 % víme. Jenže co teď s tím? Evidentně se dál s W10 Pro nepohnu. Co mám tedy dělat dál? Přeinstalaci a vší té pakárně s tím spojené bych se docela rád vyhnul.
Děkuju

No jo, ale přišel jsem k tomu, jako slepý k houslým. Já jsem si přece W7 normálně koupil a zaplatil. Pak se mně tam vnutily W10 a teď tohle. Zeptám se jinak. Bez přeinstalace se W10 nezbavím a není ani nějaká jednoduchá cesta k návratu k mým vlastním W7?
Děkuju

Windows 10 Pro (x64) si si tam nainštaloval sám. Platnosť takejto inštalácie je 6 mesiacov. Windows 10 nebol nainštalovaný od Microsoftu zaslaného bezplatného upgrade. Bezplatný upgrade nemohol na tento notebook nainštalovať verziu Windows 10 Pro (x64), ale jedine verziu Windows 10 Home Premium (x64), pretože tento notebook bol predávaný s verziou Windows 7 Home Premium 64-bit.

Aha. Díky. Pravda je, že cca. před 1/2 rokem (což +- odpovídá tomu, co píšeš), byl Notebook v servisu, protože se přehříval a padal. Takže ho vyčistili atd. a přeinstalovali. Tvrdili, že tím se problémy s padáním vyřeší. A to se i stalo. Od té doby nepadá. W10 (nevím jaké), myslím tím ten bezplatný přechod z W7 na W10, tam už byly nainstalované mnou předtím. Je tedy možné, že mně tam v rámci přeinstalace dali (z jakéhokoliv důvodu) W10 Pro?
A jestliže ano, co teď s tím?
Děkuju

Prima. Díky. Jen se ještě zeptám.
1. Když přeformátuji disk, dostanu se znovu k původní instalaci W7, která tam kdysi byla? Jsou stále "někde" v PC?
2. Půjde mně to znovu registrovat, když už jsem si tenhle Key tenkrát při prvotní instalaci zaregistroval?
Děkuju

Je to tohle? A když se do toho dám, mám vybrat kterou verzi? Ovladače zůstanou zachované? Anebo kdyby to celé proběhlo, tak na jeho konci bude co?
Díky moc.

Průvodce obnovením

Průvodce nám většinou nabídne několik možností obnovení operačního systému:

1. obnova pouze systémového oddílu (data na disku D zůstanou nedotčena)
2. obnova celého systému s jedním oddílem (disk bude naformátován pouze s jedním oddílem, na který bude obnoven systém)
3. obnova celého systému s vytvoření dvou oddílů (disk bude naformátován se dvěma oddíly - systémovým a datovým).

Promiň, že Tě s tím otravuji, ale nemůžeš mně, prosím, poslat link na aktualizaci, kterou máš přesně na mysli? Jsem teď na stránkách W podpory a nikde to tam nevidím. Všechno se točí jen kolem licenčních kódů v závislosti na tom, jak jsi W10 získal.
Děkuju

No, nechodím na tenhle Notebook sám, ale celá rodina a všichni jsme lamy. Takže když se objeví nějaké aktualizace W, tak všichni dají ano, aby se jich zbavili. Nejspíš je to blbost, ale všechny lamy to tak dělají a my nejsme výjimka. A W10 Pro tam dal nejspíš servis, to jsem tady psal. Nevím proč a ani čemu jim to pomohlo.
Ale jinak. Když spustím Tebou navrženou aktualizaci, data atd. si předtím zazálohuji jinam, tak se přepíše jen celý W, anebo přijdu i o všechny ovladače atd. a bude se muset úplně všechno znovu nastavovat?
Děkuju

Ne, nebyly. To už jsem dohledal z faktury. Na Pro určitě netrvám, jsem jen uživatel, takže mně je to srdečně jedno, co tam je, stejně rozdíl nepoznám. A přeinstalovat W10 Home odkud, když bezplatný upgrad už vypršel? A jde vůbec přeinstalovat W10 Pro na W10 Home? Aktivace po telefonu, myslíš Microsoft podpora?
Děkuju

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows10

druhá volba, vytvoření média pro instalaci do jiného PC.

Aktivace po telefonu je snad přímo v nabídce (když není k dispozici Internet), je to přes automat.

Jen kdyby to nedopadlo, pak podpora, ale při OEM tě většinou odkáží na dodavatele.

Po instalaci W10 je nutné doinstalovat ovladače, je dobré je PŘEDEM stáhnout z webu výrobce.