Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Začarovaný počítač"

Zdravím hned k začátku bych chtěl říct že jsem celkem počítačový lajk tak na mě berte trochu ohled. Teď k věci koupil jsem si novou grafickou kartu ge force gtx 960 4gb ddr5 a zdroj Zalman ZM-500 po přehození na desku počítač nešel normálně spusit. Pořád se po pár sekundách vypínal a zapínal , v opravě mi pánové řekli že jsem měl něco s základní deskou tak mi ji vyměnili . Ale naskytl další problém sekne se mi "načítací obrazovka" kde mohu vybrat jestli chci vstoupit do biosu atd. tak na 2 minuty . Potom se mi hodí černá obrazovka a vlevo nahoře mi bliká černá pomlčka a dál se nic neděje, počítač musím restartovat asi tak 15x aby se mi tam už neobjevila a normálně se zapl. Pánové v servise mi zkusili všechny komponenty po jednom hodit na svůj počítač a každý jim jel bezproblému ale jakmile je všechny dají do mého počítače pořád to dělá. Nevím kde je problém prosím o radu děkuju.

Nehovorím, že je to v desce. Chcel si opraviť počítač. Si spokojný s opravou ? Asi nie. Tak to zanes niekde inde. Myslíš, že ak na to neprišli oni, kto mal k nemu fyzický prístup, príde na to niekto, kto to ani nevidel. Čarovanie je super, ale nezaberá na všetko ..

Hehe, nova doska Gigabyte 1155 :-D no to určite, leda tak pipkina bača. Ojebali ťa.

Ta blikaci carka znamena, ze nemas nastaveny HDD s Windows [BOOT] nastaveny jako vychozi (nebo mas v PC strcenej USB klic, Externi HDD), tento parametr je v BIOSu kde tvuj HDD s Windows oznacis jako prvni.
*Pred jakou koliv manipulaci, bych v BIOSE pouzil funkci RESET&DEFAULT.

Tak do toho biosu jsem se nedostal i když jsem držel DEL. ani jakékoliv jiné tlačítko prostě to ignorovala a naběhlo dál. Po vyjmutí a vložení té baterie to zatím naběhlo bez blikání. I tak mě zaráží že třeba když restartuju pc tak mám ještě tak minutu tmavou obrazovku i když jede pc.

chtěl jsi gigabyte? máš gigabyte.

může být blbě nastavený bios: boot ze všech možných nesmyslů, z lan... nové nepřehledné grafické biosy byl čert dlužen.
je stále nastavena autodetekce disků místo zapsání tvých mechanik v biosu, proto start trvá.
některé grafiky posílají na vga výstup všechno a vidíš co se děje, ale na digitální výstup až z os, bez bootu, do té doby černo.
edit: "špatně nastavené pořadí grafik v BIOSu" - líp řečeno.

taky vypínám intelí nesmysly, pokud to jde (amt, me).

Tak do toho biosu jsem se nedostal i když jsem držel DEL.

f2, del, f10 - po zapnutí zkusit víckrát všechny.