Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neopravitelné Windows 10

Zdravím.
Mám půl roku starý PC s Windows 10. Poslední týden se mi 2x při práci bezdůvodně natvrdo restartoval a když se to stalo potřetí, tak už nenaběhl... po každém zapnutí se spustí po chvíli automatická oprava a veškeré možnosti v ní nepomohly. Obnovení systému z bodu obnovení selhalo - na systémové jednotce nejsou žádné body obnovení, Oprava spouštění systému taky nic neudělala, jen se ukáže že počítač nelze opravit a přes příkazový řádek použití Bootrec.exe taky nic. Zkuste mi prosím někdo nějak pomoci, mám na disku skoro 2TB dat a spoustu aplikací a nerad bych všechno zálohoval a zase obnovoval, přece ten systém musí jít nějak opravit...

Tak díky ale nakonec se mi to povedlo vyřešit, systém opravdu nebyl neopravitelný. Nástroj automatické opravy sice systém opravit nedokázal, ale vytvořil log file kde jsem se po připojení disku k notebooku dočetl, že je poškozen soubor c:\windows\system32\drivers\sfvfs02.sys který je kritický pro spuštění systému a nelze opravit. To je soubor ochrany StarForce. Povedlo se mi systém spustit s možností zakázání vynucení podpisu ovladačů a pak už jen stáhnout ze stránek Starforce updater/remover a StarForce odebrat, tím je problém vyřešen :-)