Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nenabíhá - jak určit vadnou komponentu?

Zdravím, přišel jsem včera domů, pustím PC a to nenabíhá. Všechny (3) monitory jsou černé a vypnuté, PC jako takové "běží", fany se točí, ale vůbec nic to dál nedělá. Cca po 25-30s se vypne a ihned zase pustí a to je všechno. Monitory pořád černé.. Ani neprobliknou, vůbec nic.

Jak mám prosím diagnostikovat, která komponenta je v háji? Když to "běží", vylučuji zdroj (nebo ne?), potom už zbývá jen deska nebo procesor - jak můžu poznat, co je rozbitý? Docela to PC potřebuji, takže bych ihned koupil replacement.

Sestava (cca 3 roky stará):
deska: MSI H87-G43
CPU: Intel Core i5-4670k
Zdroj: Chieftec GPA-350S8

Související otázka... Měl jsem SSD jako hlavní disk na systém, na kterém mám bohužel věci, které bych potřeboval. Je možný spustit ten starý systém na novém HW? Na nové desce? Vím, že chipset a různý ovladače tam nebudou (=budou špatný), jde mi jen o to si něco zkopírovat a pak až to přeinstalovat na novo.

Díky.

PowerOnSelfTest :-). Jestli nevidíš nic, je v řiti na šedesát procent zdroj, na třicet prkno, zbytek teploty /urvaný chladič z něčeho/ (ale to by ti aspoň problikly POSTy). Procesory neodcházejí, vadná grafika či RAMky by na tebe houkaly (beep codes). Zkus si půjčit PSU a testnout.

procesor vadný nieje na 99.9999999999%,... chybou je buď PSU, MB alebo GK,... skusil by som vybrať GK, a zapojiť iba jeden monitor priamo na dosku, ide? ne? potom teda bych skusil iný zdroj, ak by nešlo i tak tak doska,... ostatne pri tomto čo ste popísaly, bych to typoval na 70% zdroj, 15% GK, 15% MB.

Diagnostika se provádí pokusnou výměnou komponent. Začíná se minimální konfigurací, tj. jen deska, procesor s chladičem, jedna paměť, integrovaná grafika, vše ostatní odpojit. Nejlepší je zapojit to na stole, vytažený z bedny, ať se vyloučí zkrat na kostru.
Procesor odejde málokdy, pravděpodobnější je základní deska, nebo zdroj. Mě takto nedávno chcípla právě záladní deska, větráky se točily, ale to bylo všechno, co to dělalo.

najskôr bude "závada" v zdroji ,350W zdroj s 15A na 12V vetvách neutiahne dlhodobo ani starý ATi1300 XT,nie ešte corei5 a modernú grafiku,na to potrebuješ zdroj,ktorý má na 12V vetvách viac ako 26A,lepšie nad 30,už taký zatracovaný EuroCase vyrába zdroje 400-450W,ktoré majú 35A na 12V vetvách a aj to sú reálne zdroje,ktoré by som neodprúčal ani nepriatelovi,ale aspoň papierovo majú parametre,s ktorými sa dá dnes niečo robiť....

Takže zjištění. Ještě jak Prasak psal, vyndal jsem 3 moduly pamětí a nechal jen jeden a najednou to začlo fungovat. Možná jsem měl předtím napsat, že jsem tak před měsícem kupoval dalších 8GB pamětí (stejný moduly, jen nejsou low profile jako ty původní (corsair vengeance)). A postupným zkoušením jsem zjistil, že jeden z těch nových modulů je vadný a s ním se to chová tak, jak jsem popsal. Když tam dám jakýkoliv jiný z těch zbylých 3, tak to funguje.

Nicméně je divný, že zrovna modul paměti takhle po měsíci najednou odešel a jak mif psal, ani to nepípá, když jsou vadné RAM.

Takže reklamovat RAMky.

PS: ty moduly jsou dvojice CML8GX3M2A1600C9 a ty "nové" CMZ8GX3M2A1600C9.