Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde je plus na zásuvce konektoru napájení notebooku.

Kolegu pronásledují problémy s adaptérem notebooku. Ten origo ztratil, koupil si nějaký univerzální který neměl dobrý konektor (asi nějaký špatný kontakt) a tak si sehnal ještě jeden který na první pohled vypadal dobře - hodnoty napětí a proudu sedí, i konektor lze dobře zasunout.Jenže se notebook nezapne. Když mně vyprávěl že napětí tam je - když to tam dával poprvé zajiskřilo se .. napadla mě možnost přepólování. Adaptér má plus na vnějším obalu. Ale nikde jsem nenašel jak je to u notebooku. U té dírky pro konektor je jen napsáno DCIN, pod tím rovná čárka a pod ní přerušovaná. Co znamenají ty čáry nevím. Na notebooku nic napsanýho není, v návodu jsem taky nic nenašel. Jedná se o notebook Asus N55SF. Mohl bych zkusit ten univerzální adaptér pokud ho kolega ještě má.
Ale možná s tím má někdo zkušenosti a poradí. Předem děkuji.

jak už zaznelo od Ježka (+) je v strede a (-) v "obale",... tie čárky znamenajú jednosmerný vstup, pokial sa to zapojilo s tým adaptérem (+) na "obale" tak už je napájací chip a možno celá MB v notebooku v prdeli, a ak by bola MB v prdeli tak už rovno sa môže ten notebook vyhodiť, lebo nový notebook by byl len o "kus" dražší než oprava stavajíciho.