Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Při obnovení notebooku vyskočila zpráva

Dobrý den,
obnovoval jsem notebook do továrního nastavení a vyskočila mě zpráva.

A configuration change was requested to clear this computer s TPM Trusted Platform Module.
WARNING: Clearing ing erases information stored on the TPM.
You will lose all created keys and access to data encrypted by these keys.
Press YES to clear the TPM.
preass NO to reject this change request and continue.
Do you accept the change.

Co s tím mám dělat.

Potvrdit Ano nebo Ne.

Děkuji

pokial si predtým používal TPM šifrovanie súborov,tak zmačkni NO,aby si nevymazal šifrovacie klúče v TPM čipe a mal prístup k dátam/súborom/zálohám,ktoré boli používané,keď bolo šifrovanie pomocou TPM aktívne,ak zvolíš YES,vymaže sa všetko z TPM čipu a už prakticky trvalo stratíš prístup k dátam/súborom,ktoré boli vytvorené a aj zálohované,ak bolo TPM šifrovanie počas ich vzniku a používania aktívne.......pokial nevieš,či bolo TPM predtým aktívne,zvol NO.....

Dobrý den, chtel bych se zeptat pri obnovení notebooku to píše:

A configuration change was requested to clear this computer s TPM Trusted Platform Module.
WARNING: Clearing ing erases information stored on the TPM.
You will lose all created keys and access to data encrypted by these keys.
Press YES to clear the TPM.
preass NO to reject this change request and continue.
Do you accept the change.

A chci se zeptat když dám ANO
vymazal bych i klíč k aktivaci Windows protože se klíč aktivuje díky digitální licence.

Nevím co to je?
Dekuji za pomoc.

Windows 10
Acer predator 17

Musel jsem instalovat Windows 10 z CD pak jsem aktualizoval program a po aktualizaci mě to nejelo jako před aktualizaci a kdyz jsem dal obnovit do továrního nastavení napsalo to již zmíněnou větu po 40% obnovení. A nevím když dám Ano tak jestli nevymaže klíč k aktivaci Windows.

Děkuji

"Acer predator 17" nebude firemní notebůů. svinstva jako acer nemají ve firmách co dělat, 17" 4kg krávu nikdo nepovažuje za přenosný bussiness nebo servisní ntb.
potom nechápu, co v takovém shitu dělá brouk tpm - jak vidíš, má to pro tebe jen nevýhody, včetně hw šifrování tvých dat.

jestli máš osobní instalaci windows (typicky oem) a ne korporátní kradenou, nemusí tě žádný tpm zajímat. pokud to jde v biosu zakázat, vypni to, pak nainstaluj w10 znovu.
platný product key máš ze starých koupených win, nebo už máš kdesi u m$ uloženou digitální licenci.

jinak obnova továrního nastavení je jen pro neschopné bfu. po ní už svoje data nemáš, tak tě jejich resuscitace nemusí zajímat.