Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC + monitor do 25k

Hola,
tak to zkusím taky.
Bez taktování. Bez OS. Bez HDD. Monitory do budoucna 2-3.
Maximální výkon při War Thunder/Arma III (high/ultra 1080p), photoshop, illustrator + rezerva, abych nemusel v dohledný době upgradovat.

https://www.czc.cz/3bbf9bgd4ejvpapir9dr2mlus9/sezn am

RAM: pokud by byl problém s photoshopem, tak dokoupím 2. 8GB
OS: mám
HDD: nějakej vyhrabu

MB: nechám si poradit, fakt nevím, co se vyplatí
PCU: taky nevím... jestli 400, či 500W a jakej vůbec

Prosím o doporučení těch 2 zbývajících komponent, případně připomínky k vybraným.
Díky

MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 3G - velmi nevyhodna a v podstate spatna osizena grafika, bud vem AMD Radeon RX470, RX480 nebo trvas-li na GeForce, tak proste koukej najit penize na neosizenou GTX1060 6GB (POZOR rozdil neni jen v pametech!!!).

Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133 - ber dualchannel, bud 2x4GB nebo 2x8GB, asi staci 2x4, ale mozna v tvem pripade i 2x8GB dokazes vyuzit.

SilentiumPC Sigma Pro 140 PWM (140mm) - Arctic Fan F14 PWM je lepsi ventilator, tissi.

ASUS VS247HR - nekupuj TN monitor v te cene dnes sezenes i nejaky IPS nebo PVA MVA.

Zdroj Seasonic S12-II 520W

Deska Asus B150 Gaming, pripadne i jina deska od Asusu s B150, H170 nebo Z170, priapdne se da uvazovat i o ASRock, ale Asus je provereny.

Davej pozor na disk, stare disky nemaji vykon dnesnich disku, na SSD se ti asi vsechno nevejde, pokud budes instalovat vic her a proto by WD Blue EX 1TB 77200ot. mozna nebylo spatne poridit.

No jenze ty ASRock nejsou zrovna masovka, frkulini furt kupujou Gigabyte a tady na foru jede MSI a Asus. Kdyby se dalo aspon tem recenzim verit, jenze dneska je spousta recenzi cinknuta a kolikrat recenzenti dostavaji od tech firem zaplaceno, takze pak je tezky zacit bez osobni zkusenosti doporucovat ASRock a na druhou stranu ani ja nechci bez doporuceni zacit tu osobni zkusenost delat, takze takovej zacarovanej kruh.

Co sem se snad dočetl, tak rx470 je trochu slabší, ne? Ale zase na to někdo reagoval, že je zpravidla AMD líp podporovaný a v budoucnu by mělo být teoreticky výkonější. V čem je nepovedená 1060 3GB verze? GTX 1060 6GB je pro mě asi zbytečná.

Je hodně znatelná samostatná oproti dual?

Větráček OK.

No, IPSkovej monitor tu mám doma, používá ho někdo jinej, ale měl sem v plánu ho prohodit, kdyby mě nevyhovoval (kdo ho má teď, není náročnej uživatel:)) Je fakt, že nehraju hardcore fps hry a asi rozdíl moc nepoznám. Klidně vemu, co navrhuje JCVD.

Zdroj OK.

Herní období jako takový už mám dávno za sebou, vystačím si s těmi dvěma hrami + nějaký oldschool, případně vyzkoušet nějakou tu novou.

Desku sem hodil taky, co nadhodil JCVD. Z170 sem vyřadil hned, že je to nejspíš zbytečný pro mě. Koukal sem po těch B150, H170, ale nevěděl, jakej konkrétní model vybrat. (i když, ještě to zkouknu a možná vyměním)

S grafikou bych chtěl přesvědčit, proč rx470 nad 1060 :P Případně přímo konkrétní provedení.

PS: seznam upraven

https://www.czc.cz/asus-b150-pro-gaming-intel-b150 /184444/produkt

Nevidim duvod proc priplacet 500Kc, kdyby byly za podobnou cenu, tak ani neceknu, ale takto?

RAM 2x4GB jde vykon nahoru az o 100% v nekterych hodne specifickejch cinnostech, ale ono treba u nejaky hry +10% se hodi, opravdu neni zadny duvod, nevzit dualchannel, navic mas na desce 4 sloty, takze ti jeste dva zbydou pro budouci doplneni RAM, bude-li potreba.

http://www.cnews.cz/nvidia-uvedla-orezanou-geforce -gtx-1060-s-3gb-pameti-uz-je-v-obchodech

http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu /nvidia-gtx-1060-3gb-oficialne-prichazi-slabsi-nez -6gb-verze-ale-za-cenu-od-199-dolaru-6tisic-2.html

Jednoduse je ta 3GB GTX1060 orezana, jak to slo maximalne orezat. RX470 je vykonejsi!

DX11: GTX1060 6GB > RX480 > RX470 > GTX1060 3GB

DX12: RX480 > GTX1060 6GB > RX470 > GTX1060 3GB

Z cehoz je jasne, ze mozna uvaha je o vsem, jen ne o GTX1060 3GB, zvlast kdyz mrknes na ceny.

https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-gaming-x-4g-4 gb-gddr5/197694/produkt

https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1060-gaming-6g b-gddr5/195220/produkt

https://www.alza.cz/xfx-radeon-rx-480-4gb-rs-dual- fan-d4439582.htm?o=3

https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-470-gaming-x-4g-4 gb-gddr5/196923/produkt

https://www.alza.cz/xfx-radeon-rx-470-4gb-rs-black -edition-d4426727.htm?o=5

Od nejdrazsi po nejlevnejsi, rekl bych, ze vsechno je to v dosahu te puvodni za silne nevyhodnou cenu vzhledem k vykonu.

No, co sem se dočetl, tak je sice ořezaná, ale benchmarky má o fous lepší 1060 (ono otázka, jak moc objektivní jsou...). Ceny jsou celkem podobný, ale ještě chvilku počkám, jde to celkem dolu teďka. Když to vemu zase z hlediska spotřeby, tak rx 470 žere víc, takže bude i trochu víc topit a za rok/dva/tři se stejně díky tý spotřebě dostanu na stejnou cenu, i kdyby byla pořizovačka rx470 nižší.
Každopádně by mohla hrát roli ta paměť v budoucnu, případně až budou ty 3 monitory (jsou myšleny na kancelářskou práci), ale mohl bych na tom příležitostně něco zkusit. Takže bych se mohl přiklonit k tej rx470.

Je potřeba si uvědomit, z čeho se zdroj skládá. Hromada pasívních součástek, jeden dva integráče + trafo. A ted co se muže podělat?? Kondíky to nebudou (a když tak po letech) a co dál?? Odpor, trafo a spol je obvykle nezničitelné, a integráče mají ochranu snad i na blbost, takže nevím co se tam muže podělat. Stručně řečeno nemá co.

Pokud jsi fanaticky fanousek NVidie, tak se predem za svuj komentar omlouvam, proste nema smysl s tebou diskutovat, pokud ne, tak never vsemu, co vidis na Youtube. Na netu je spousta duveryhodnych nezavislych testu, ktere te mohou presvedcit a pokud i tak mas pochybnosti, jednoduse se podivej na parametry vsech ctyrech karet a pochopis, ze neco nesedi.
Je totiz zrejme i z webu, kde NVidii nadrzuji a testuji ve hrach kde GTX1060 6GB exceluje a ma navrch nad RX 480 8GB, ale zaroven priznavaji, ze GTX1060 3GB prohrava, ze jednoduse neni mozne, aby ta sama karta najednou porazela RX 480 4GB. Rozdil mezi RX480 8GB a RX480 4GB je totiz pouze ve velikosti pameti, ale rozdil mezi GTX1060 6GB a 3GB je krome velikosti pameti i v poctu stream procesoru a texturovacich jednotek, takze ve hre, kde treba vyuzijes jen 3GB graficke pameti a teda optimalni pro GTX1060 3GB, jednoduse musi mit RX480 8GB a RX480 4GB stejny vykon, zatimco GTX1060 6GB ma vzdy vyssi vykon nez GTX1060 3GB.

neomlouvej se - navíc je to starší video a GoW 4 (Unreal Engine 4?) nebo BF1 (Frostbite, neměly by to být prasárny typu Sh!tman nebo Deus Kiks) tam třeba vůbec nebylo... to mělo být srovnání jak si +- vedou.

Kdybych měl věřit ledasčemu, pak asi nebudu výhradně vytahovat videa od známých youtuberů...

S příp. doporučením AMD jako takovým nemám problém - klidně to i udělám (i když s poznámkou - která se málokdy vztahuje 100% na výkon)... nicméně vyhazovat NVidie z tazatelovy sestavy taktéž nemíním...

BTW k těm VRAM - pokud nebude stíhat GK s 3GB VRAM, bude se to zanedlouho (několik měsíců) týkat i GK s 3,5-4GB VRAM - což je případ GTX 970/980/RX 470/480. GTX 960 a R9 380/380X nezmiňuji záměrně, ty na to nemají dostatečně výkonný čip.

Mohu též vytáhnout video/test z GTA V nebo AotS (což měla být AMD friendly hra) v rámci webu jak to je - to však prozatím nemíním. Není důvod.

Pokud to vyznělo konfrontačně, omlouvám se já. Beztak tuto poradnu poslední dobou příliš nenavštěvuji - tak nějak se mi nechce.