Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová GPU

Zdravím
Dnes jsem si koupil RX 470 od Sapphire a doma jsem přišel na to že má napájení 1x8 pin a né 1x6 jako třeba Asus a jelikož momentálně mám v pc jen 1x6 pin tak jsem GK připojil a ona se rozběhla. chci se zeptat zda to ničemu nevadí. nebude to tak pořád max týden než bych to napojil na klasicky 8 pin. Jinak zdroj je EVGA SuperNOVA 650 G2 650W díky za info

Tak koukam na web Sapphire a skutecne 175W, na webu Asusu nic a u MSI pisou 110W, karta mela mit 120W na zakladnich taktech. Ted je otazka kdo co mysli tema wattama, urcite neni mozny, ze by provedeni Sapphiru zralo o 65W vic nez MSI.

Kazdopadne koukam, ze dalsi problem na strane AMD, este ze jsem furt nic nekoupil. :-/

No spíš problém u Sapphire když u RX480 má TPD 225W a MSI jenom 150W,nebo někdo pěkně kecá z těch dvou.Nejlepší máš počkat na příští rok s novou GPU,je fakt že u těch Sapphire který se asi nejvíc prodávaj každej píše že jsou hlučný a topí kolem 80C....(Asus a GB raději nepíšou nic na svejch stránkách.:-))

No neni mozny, ze by jinej navrh PCB mohl udelat tolik, cip v tom musi bejt stejnej a pretakto to taky nema vyssi.

Proste rozdily do 15W beru, cokoliv nad to je nejakej nesmysl.

No ja kupuju GK letos, ale mozna budu uvazovat o GTX1060, idealne kdyby do vanoc zlevnili. :-)

Jako tady se k tomu vyjádřil Stratos na FB co tu Sapphire RX 480 8 GB testoval,ale je z fan klubu AMD tak bych to bral s rezervou,na Alze u těch Sapphire uváděj TPD 150W což by odpovídalo,se možná na ofic stránkách přepsali.:-)

mel jsem tu RX 480 referencku a behem herni zateze ukazovalo cidlo spotreby 130-150W, ted jsem tu mel NITRO+ 8GB edici a ta mela spotrebu dokonce o trosku mensi, behem herni zateze to bylo kolem 110-140W a po pretaktovani na krev (1450/8900) kolem 170-190W

Sapphire teda píše 225W, protože počítá s tím, že si uživatel bude tu kartu taktovat, viz 8pin výchozí BIOS je aktivní ten s vyššími frekvencemi a napětím (napětí jako o dost vetší, jenom přijde zvedneš frekvenci a je stabilní) jinak kdo nechce taktovat si zapne ten "ECO režim" a spotřeba 150W

Nothing is said on the landing page of this model about what specifics on the dual BIOS mode, but we were able to talk with Ed from Sapphire USA and he told us that the 2nd BIOS (the one closest to the IO panel) has a tighter fan profile and power profile that has been tweaked to better maintain power.

Já první chtěl 1070 pak mě zaujala 480 :-D a nakonec když to bylo akutní rozhodl jsem se jet koupit GPU 470 od ASUS Strix a ze pozdeji koupím 480 Asus strix do crossu.Jenže asus jsem v 5 obchodech nesehnal jediné co bylo byla Sapphire s kterou jsem dobré zkušenosti neměl. A nakonec mě překvapila klidná je slyšet nejde teploty jsou také v klidu na to že to naájím 6 pinem a hral jsem hry teploty nešli nad 65 stupnu a vše běželo jak má mě to překvapilo.
ted otazka do crossu 480 nebo bude stačit další 470 samozdřejmě už zustanu u Sapphire akorát nevím kterou řadu.a vykon mě také překvapil. oproti stare R9 390 od MSI se mi výkon zdá za tu ceny dost dobry