Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Honor 7 Lite wifi připojení

Zdravím,

zakoupil jsem si mobilní telefon Honor 7 Lite a mám problém s wifi připojení k síti v domácnosti. Pokud se jedná o jiné wifi sítě např. ve škole, kavárně, vše funguje v pořádku. Problém vypadá tak, že se k síti normálně připojím, ikona wifi má plný signál, ale pokud spustím prohlížeč, nebo messengera, připojení nefunguje, stránky se nenačtou (avšak občas 2/10 pokusů, nejčastěji večer to naopak funguje!). Zkoušel jsem to řešit několika způsoby 1) změnil jsem název a heslo wifi, 2) odpojení od sítě, smazání, nové připojení, 3) stáhl jsem si aplikaci 1Tap Wifi Repair, která hlásí, že oprava proběhla v pořádku, ale internet samozřejmě nejde. Chci se tedy zeptat, jestli jste s tímto problémem někdo nesetkal, popř. co bych měl provést, abych internet zprovoznil (kromě reklamace, u které si nejsem jist, jestli má smysl). Děkuji za odpovědi

technické vysvětlení: WPA2-PSK je režim domácího zabezpečení, které může používat buď staré RC4 šifrování (TKIP), které ovšem není pro WPA2 standardizováno, a nové AES. Někdy to výrobci s označováním trochu mixují, protože podporují i nestandard WPA2-TKIP.

PSK = Pre-Shared Key.

Obsazení kanálů vypadá takto: tzG
Pozn: do týdne budu měnit internetové připojení z adsl na vdsl a s tím i modem, takže ty podmínky budou jiné a snad to bude i fungovat. Existuje nějaká možnost, že problém je v mobilním zařízení, nebo je to spíše chyba modemu?