Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro mamku do 7 tisíc

Dobrý den, nedávno jsem byl požádán ať mamce vyberu nějaký pěkný notebook do 7 tisíc. Měl by sloužit hlavně na psaní v Officu, sledování videí/seriálů na internetu. Hraní her či stříhání videa apod. je vyloučené. Sám jsem si teď skládal PC za 40k tak jsem myslel, že prostě kouknu vyberu a je to... Jenže co se tak dívám tak to je samý Intel Atom a hned si vzpomenu na "éru" zasekaných netbooku a netroufám si hádat co je správná volba dneska. Určitě by měl mít SSD disk i kdyby jenom těch 32GB paměti. Jediné co by se ukládalo do PC by bylo pár fotek a potom asi max 500MB v dokumentech. Chtěl bych požádat někoho kdo se v této problematice pohybuje o radu, protože na výběr je toho opravdu dost a já se už dneska v takovýchto noteboocích moc neorientuju.

Děkuji, s přáním pěkného dne, Martin.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

ale i ja taky nechápu proč na czc píšu namiesto "eMMC" "SSD",... na alze, na stránkach výrobce, a v iných e-shopoch aj kamenných obchodoch atd atd všade píšu "eMMC" tak jak to v skutočnosti je, mal som pár takých notebookov rozobraných a skutočne SSD tam neboli.

Jenže co se tak dívám tak to je samý Intel Atom a hned si vzpomenu na "éru" zasekaných netbooku

Furt to samy, komfort mezi notasem za 12-13K a timahle levnyma smejdama je uplne nekde jinde, porad je to tak, ze i na vyuziti, ktere pises to chce i3-U a straci Intel HD Graphics.

Otcovi jsem na stejny pouziti koupil tenhle a je s tim moc spokojenej:

https://www.alza.cz/asus-x751lav-ty323h-cerny-d241 4110.htm

SSD zbytecne. To se vyplati az u drazsich notasu, kde treba pripadaji v uvahu i nejaky hry.

Jestli staci 15" a bude to pripojene do site, protoze to ma baterku tak maximalne na hodinu, tak treba tenhle:

https://www.alza.cz/asus-f540la-dm038t-stribrny-d3 998140.htm?catid=18843464

Jako NB za 12k u kterého 95% funkcí nevyužije mi přijde s prominutím jako hovadina. Můžeš mi prosímtě vysvětlit k čemu se potom NB za 7k používá když ne k přečtení zpráv na internetu případně napsání textového dokumentu ? Je mi jasné, že to bude pomalý krám, ale přece tyto 2 funkce to musí zvládnout.

Dell Latitude 6110 + Crucial MX-200 256GB - lehce překročí 7 000,- Kč.

SSD zbytecne. To se vyplati az u drazsich notasu, kde treba pripadaji v uvahu i nejaky hry.

To je blbost, proč by mělo mít nějaké zapařování vyšší uživatelskou "hodnotu" než práce v kancelářském programu?

je to blbosť,... rozdiel je SSD pre kancl notebook když cenový limit je napr. 15 tisíc KČ a rozdiel keď 7 tiscí KČ,... notebook s SSD za 7 tisíc nezoženie, ak by to riešil jak navrhuješ, kúpiť za osobitne SSD práve ten tvoj Crucial MX200 256GB, tak si odčítaj zo 7 tisíc 2.500KČ, to vychádza 4.500KČ OS stojí 2.600KČ potom nám zostáva len necelých 2 tisíc KČ len HW (notebook) když nepočítame práve dokúpené SSD a ked nepočítame cenu OS, povedz mi čo za HW môžeš mať v takom notebooku? nielenže tvoj návrh limit presiahne, nielenže kúpiť najlacnejší shit na trhu a osobitne k tomu dokúpiť SSD len aby mu splnilo požiadavku SSD, to je proste blbosť,... to jako ok, bude mať notebook s SSD takmer za 8 tisíc! nie za 7, a k tomu bude mať plečku, notebook kde bude možno tak 512MB RAM, a o procáku nehovorím, kvalita to už je čerešnička na trhu,...

ať si to klidne tazatel kúpi, když nasilu tam chce SSD, ale nechápu "návrh" kúpiť si 256GB SSD, a ostatok to najlacnejšie čo existuje na trhu,.

či aj ty by sis kúpil radeji PC s 512MB RAM a 256GB SSD alebo PC s 4GB RAM a obyčajným HDD?

Typové značení jsem napsal blbě: Dell Latitude E6410. Repas se pořizuje nejen z finančních důvodů, ale také z neuspokojivého stavu na trhu s notebooky > nové typy jsou čím dál šizenější a ještě dražší.
Ten Dell je sice levný, ale výkon odpovídá mnohem dražším novým modelům!

Ty hry byly uvedeny jako priklad, kdy se ti neustale neco nacita z disku do RAM jako jsou lokace u her a teda je SSD zadouci. Na kancl SSD nepotrebujes, se to nacte jednou do RAMky pri startu a tim to konci. Samozrejme nikde nerikam, ze se SSD nehodi pro kazdeho uzivatele na nacitani OS a podobne, jenze v omezenem rozpoctu je to to prvni co se da skrtnout. U notasu za 25K jednoznacne rikam, ze SSD by mela byt podminka bez ktere bych to nekoupil. U notasu za 12K se SSD da ozelit vcelku jednoduse. U Atomu za 7K nestihne ten hnuj zpracovavat instrukce ani z obycejnyho disku, natoz SSD.

SSD 32GB je nesmysl, na to se nevejde ani OS.

U Atomu za 7K nestihne ten hnuj zpracovavat instrukce ani z obycejnyho disku, natoz SSD.

plný súhlas... a práve nechápu kto by nasilu tlačil na SSD pri limite 7 tisíc KČ za celý notebook, když by pak mal tam ostatok HW taký že by procák 3 hodiny spracuvával 20MB súbor, hlavne že tam má to SSD,... (neberte doslovne, ale je to tak)

Ono je to uplne jedno, protoze za 7K to bude totalni vopruz v kazdem pripade. Za 7K poridit tak leda nejakej tablet na ARM, ale znam par lidi co si koupili notas za 8-9K:

"Stupidni notebook vubec to nefunguje, pocitace jsou na hovno, vyrobci jsou idioti, ..." - ale nez by ti uzivatele uznali, ze blbci co si koupili levnej krap jsou leda tak sami, tak budou radsi obvinovat vsechny okolo, notas pak konci nekde v komore a stejne to nepouzivaji, mozna je to tak i lepsi.

ak si myslíš že ked na czc.cz je v parametroch napsané SSD že to má skutočné SSD, tak si na omylu, je to skoro to isté ako "herná grafická karta s až 4GB VRAM" a jaký že bol čip v top PC? GT 610U a pamäti boli "podpriemerné DDR3",... to niesú SSDčka ale "eMMC" skoro jako kdyby si SDHC kartu (pamäťovú kartu z mobilu) prilepil lepiacou páskou do "čítačky"... a bežne má "eMMC" čož je vlastne prilepená pamäťová karta rýchlosti mnohonásobne nižšie než aj obyčajný 5.400rpm HDD. to je pekný ojeb zákazníka,... a spolahlivosť ani nehovorím,... videl si nekdy "eMMC" v notebooku za 6-7tisíc KČ? ja áno, skutočne to bola "kus vätšia" pamäťová karta, ktorá mala iba na piny priletované kábliky a druhú stranú na doske (MB) a celé to bolo prilepené páskou ku vnútornej strane saši... životnosť toho ani nehovorím, snad len o 10-15% vyššia než pamäťová karta, a když máš na tom OS ktorý vlastne furt neco číta a zapisuje, a stále pracuje s úložným priestorom tak ti rovno hovorím že to prežije sotva záruku, a nehovoriac o tom že když tam bude OS, s drivermi a najzákladnejším softwarom tam budeš to mať už plné, a zmestí sa ti tam sotva tak 2 fotky,... když sú eMMC zaplené do plna tak ich životnosť ešte horšia,... však si klidne kúp tu sračku, ale pak uvidíš, když deň po záruce ti ten notebook ani nepojde,... nehovoriac ani o tom jak majú zvyšok také notebooky za 7K poriešené,... batérie zabudované, u niž po 2 letech sa stratí kapacita a už nebude možnosť nijak než servisom to vyriešiť, takže notebook vydrží ísť bez zástrčky zak 20 minut. a procák, lel, 5 minút si počkáš len kým ti to otvorí prehliadač.

Kdyz to tak ctu - nejrozumnejsi by byl nejaky repas s plnokrevnym procesorem (nove do 7k budou mit VSECHNY bez rozdilu nejake Atom CPU, at uz se schovava za oznaceni Pentium nebo Celeron) + do nej 120GB SSD. Nesrovnatelne lepsi nez koupit sragoru s nejakym N3150 a pod. s 32GB flash ulozistem. Treba tohle - lenovo-thinkpad-t520.html - do toho treba https://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp920-128gb/1 49834/produkt a za 7k spousta muziky.

Akorat ja bych do repasu nedaval ani ten SSD, proste bud nemam prachy, tak koupim za 5-7K repas nebo jsem ochoten priplatit, tak koupim za 10K aspon nejake Lenovo s i3, ikdyz teda co jsem koukal, tak rozliseni displeje 1366x768 je taky na dve veci, ale pak uz je nejlevnejsi ten Asus, co se to tazateli nelibilo za 12K.

Nicmene vidim to tak, ze nas tu zhodnoti jako obvykle jako same blbce, kteri neumi poradit a vezme Atom za sedmicku a az se to uzivatelce nebude libit, tak rekne, ze mu tohle poradili nejaky blbci na netu. Proste klasika. ]:)