Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně bezpečné emailové schránky

Dobrý den,

jsem naprostý technický antitalent a chtěla bych poprosit vás znalejší, jestli byste mi nevysvětlili bezpečnost ohledně emailu.

Chtěla bych si založit nový, ale nelíbí se mi např. smluvní podmínky u Google, kde mi přijde, že velký bratr Tě sleduje i na záchodě.

Je mi jasné, že jsou nějaké hvězdičky za tím, že je tato služba zadarmo. Doporučili byste nějaký safe mail, který mi nebude nic instalovat do pc a sledovat, kde se na co podívám nebo uprdnu?

Nevím, co si poskytovatel této "zdarma" funkce za to doopravdy bere, kromě reklamy a není mi to úplně příjemné. Je nutné se vůbec bát?

Díky všem, antitechnická naprostá lama

Teoretická možnost vysledování bude vždycky. Pokud si kdekoliv založíš e-mailový účet,tak bude případně dohledatelná adresa IP. Ale to je čistá teorie. Takže žádné bombové atentáty a nebát se a psát.Určitě to v Redmontu nikdo nebude číst,jak si někteří odpůrci nových Windows myslí. :-)

Ja len tie lidi nepochopim dajme tomu win pouziva 2 miliardy lidi a nektery si vazne myslia ze z pomedzi vsech sa primarne zameriavaju na vas, spehuju a maju za potreby vediet ze nejaky typek z dieri ako cz alebo sk ide v ten den do prace nebo co ste mali na veceru a pod? Fakt paranoidní

který mi nebude nic instalovat do pc

to si asi něco pleteš, nebo tebou instalovaný adware a spyware házíš na jiné.

sledování: personalizaci reklamy podle obsahu mailů dělá i seznam. google má logicky větší záběr.

dá se třeba založit mail někde v norštině, maďarštině, izraelštině - kterým bude tvůj rodný jazyk ukradený.

však já se nebojím, že mi někdo bude číst emaily, ani si nemyslím, že je na ně někdo zvědavý, ale jak jsem psala ohledně Google, sleduje např. i polohu ad., mně to přijde moc, reklamy mi nevadí..

když píšu, že jsem technická lama, tak opravdu nevím, co je adware ap. ;-):-D

Google má obchodní podmínky nastaveny tak, abyste jedním odsouhlasením mohla používat všechny jejich služby. Jsou tak "univerzální" a není potřeba při začátku používání některé z jejich dalších služeb souhlasit s dalšími podmínkami. Ovšem je samozřejmé, že pokud používáte e-mail, nesleduje nikdo vaší polohu, zatímco při používání Map od Google už s jejím sledováním počítejte.
https://www.google.com/intl/cs/mail/help/terms.htm l
Tedy řešením je pro vás v takovém případě používání nějakého poskytovatele, který nenabízí jiné služby, než samotný e-mail.