Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Live distribuce linuxu - nelze spustit

Prosim o radu mam Intel Core 2 Duo, SATA disk , IDE CD-ROM a nemuzu za boha rozchodit zadnou live distribuci linuxu, chci prejit s woken na linux a takhle mne ty linuxi odrazuji, nechapu kde je problem a nikde sem se nedocetl, ze by to nekdo vyresil, tak jestli mi tady nekdo pomuze pls

a v com je presne problem? teda ja nie som vobec odbornik (ani) na linux, ale zatial sa mi nestalo, ze by som nejaku Live distribuciu "nerozchodil". v com je problem? v detekcii HW? hadze to nejake chyby? ake distribucie ste skusali?
toto nie je dostatocne popisany problem:

nemuzu za boha rozchodit zadnou live distribuci linuxu

fakt. skuste popisat presnejsie :-)