Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava pc - kontrola

Zdravím lidi,
chtěl bych si koupit "pořádnou" herní mašinu, ale nechce se mi platit peníze navíc hotový pc, tak jsem si ho tak nějak složil u czc a potřeboval bych aby mi někdo na to juknul a dyštak prosím navrhl třeba levnější díl, který by fungoval tak nějak stejně, nebo opravil chyby, jestli tam nějaké mám. Bohužel nevím jak odkázat na můj košík, tak sestava je dole v obrázcích.
Budu moc rád za každý názor.

SSD 120GB je málo. Každá hra se integruje do systému a pokud chceš využít rychlost SSD,tak se vše instaluje na něj. Ovšem třeba instalace GTA 5 zabere 65GB + OS nějakých 20GB a máš to SSD skoro plné a jednu hru nainstalovanou. Na dobrou herní mašinu tak 500GB.

No takže zkusil jsem to, ale bohužel asi tak velký montér nejsem :D tak kdyby sem se vešel do 30 000 i s monitorem,kabely a klávesnicí,OS tak bych byl moc rád. Předem všem děkuji za radu a práci strávenou nad tím a měl bych menší prosbu case a monitor bych chtěl v bílé :D

https://www.czc.cz/153350,165638,184445,178264,187 659,168552,164761,110330,157556,197354,186007,1950 41,194924,70136,193528/kody

Popravde tusil jsem, ze to bude jeste s pozadavkem na bilou problem, takze jsem nad limitem, ale proste to lepe neumim.

Hodne jsem setril na skrini, ta BITFENIX Aurora, kterou jsis vybral sam by samozrejme byla lepsi, ale je to zase o dost penez vic.

Pri nedostupnosti Seasonicu S12 520W jsem byl nucen vybrat drazsi herni zdroj, porad je to jeste slusna cena, kancelarsky zdroj, co sis navrhl sam nebrat.

Setril jsem na procesoru, i5-6500 by byla o neco lepsi volba, ale zase priplatek.

Vem 2x Arctic Fan F12 PWM a osad (nebo nech osadit) jeden na chladic procesoru a jeden dozadu na skrin a oba zapoj do PWM.

Original ventilator ze skrine nebo z procesoru nech zapojit do skrine dopredu jako nasavaci.

Nesetril jsem na SSD, davam 500GB kvuli hram, ale samozrejme se da posetrit a dat jen 250GB stejne SSD Samsung 850 EVO a tim usetrit.

Velmi draha mechanika, jestli vubec bude potreba, ale s bilou krytkou, jinak vzit tu Lite-ON iHAS 122 nebo 124.

Mys, klavesnice, pokud to ma byt herni, tak asi minimum, to co tam mam, aby to ladilo do bila, ikdyz ono i v cerne by to nebylo levnejsi.

Vic nevim, jak to zlevnit, snad poridit horsi grafiku:

https://www.czc.cz/asus-radeon-rx-470-rog-strix-rx 470-4g-gaming-4gb-gddr5/197912/produkt

Děkuji moc, srovnám ty sestavy a nějakou vyberu, ale vypadá to na tu od sambilionk, více se mi tam líbí ten case :D a taky popravdě cena :D ale děkuji jinak za snahu Redmarxe, moc si toho vážím :) Díky lidi.

ps. pasta na procesor se už nedává ? (nevím jak to mají tyhle nové procesory, jestli se stíhají chladit normálně chladičem, nebo jestli je lepší i dát pastu)

Pokud zustanes u boxovaneho chladice, coz ti osobne nedoporucuju, tak uz je tam pasta nanesena, jen sloupnes samolepku a prichytis, pokud vezmes chladic co navrhuju ja, tak u nej pasta, kterou tam kapku rozetres je prilozena.

Jinak co se tyka sambilionkovy sestavy, tak je OK az na:

Zdroj je momentalne nedostupny, jinak bych ho v navrhu mel taky.

Klavesnice ve SLIM provedeni neni moc herni, to je tak na kancl.

ARMOR grafika od MSI jsem slysel, ze patri spis mezi ty horsi (chlazeni), radeji vzit od MSI Gaming TWIN Frozr, ale ta je zase drazsi.

Na každou GPU někdo nadává to si nevybereš vem tu Sapphire jeden napíše hlučná topí druhej zase pravej opak,u tý dražší MSI pro změnu zase někdo psal že tam v zátěži pískaj cívky atd....na tu Asus pro změnu nepíše nikdo nic,sem alspoň nikde nic nečetl.:-)

Levná alternativa tý MSi www.czc.cz jenže ta je to samý viz komenty....

Jinak ohledně klávesnic obě Low end, akorát ta Asus předražená, levý plasty mizernej sot recenze na YT, takže za ty prachy nevím nevím platí se akorát za značku kvalita jak A4Tech apod za 700 to bych vzal raději tuhle na Alze docela Ok hodnocení v rámci ceny.:-)

JO, ta grafika od Gainward muze byt taky, jako grafika je detail, ktera znacka, akorat to chlazeni ruzne hlucny.

Ale s tou klavesnici nemas pravdu, ta Asus samozrejme neni zadna hitparada, to by musel pritlacit a dat aspon 2.500Kc za mechanickou. Ale v ramci te ceny je OK, maximalne se muze podivat po A4tech, ta by mohla byt levnejsi, ale jsou cele v cernem.

Naopak ta ConnectIT co radis, tak tu v zadnem pripade nebrat. ConnectIT totiz nepouziva klasicke HID ovladace, ale komplet vlastni, takze treba na linuxu ti nejen nepujde podsviceni, ale hlavne ale vubec nepujde psat, no a u Windows je to, ze to bude fungovat jen dokud budou ovladace, nehlede na to, ze to nejede ano v BIOSu apod. presne s tim modelem co davas odkaz mam osobne zkusenost a nechtel bych ji ani zadarmo.

Jako ohledně klávesnice ConnectIT celkem dost recenzí uživatelů a nikdo si nestěžuje na nic,Linux je fuk protože herní Pc na Linuxu nikdo stavět nebude,no ten BIOS měl sem možnost s nějakou levnou a do BIOSu sem ce nedostal možná dokonce s touhle značkou,takže to může platit i u týhle,jenže tys testoval tu Asus že můžeš říct s klidem že se s ní do BIOSu dostane?Jsou obě obyč Low end na stejný úrovni akorát u Asus platíš za Asus,co je recenze na YT a soft má úplně na hov....Já bych nekoupil ani jednu proto sem postnul obyč bílou,je jich víc do 700 takže si může vybrat sám.Ale pokud chce podsvícenou tak bych určitě nevyhazoval jednou tolik za podobnej krám od Asusu.:-)

Ps: to už pak raději tuhle a pořád levněji než ten Asus....www.czc.cz

S kazdou normalni klavesnici se do BIOSu dostanes a pokud ne, tak okamzite vratit a koupit takovou se kterou jo.

Tu Asus jsem v ruce nemel, ale treba A4tech nekolik klavesnic a to uznej taky neni zadna hitparada a do BIOSu vsechny v pohode, coz neni nic zvlastniho, pouziva to stnadardni HID rozhrani a teda to jit musi.

ConnectIT je splacanina snad horsi nez vyrobky od Trus(t)u.

Hitparáda není ani jedna z nich ovšem ty prachy za tu Asus dá leda tak nějakej masochista.Buví kdo jim to dělá pokud vím myši maj kolikrát třeba od GB jenom si tam plesknou svoje loga.V tomhle případě značka nic neznamená u skřeta máš 60 hodnocení uživatelů co jí koupili a na BIOS si tam nikdo nestěžuje,navíc jak píšeš nebude fumgovat jak má může se vrátit.Já tu značku vůbec neobhajuju jenže není absolutně žádnej rozdíl mezi ní a tou Asus se 4 recenzema, která stojí jednou tolik.:-)

Já to ale chápu že nedodržujou stadart jenže nechápu čemu to jako že vadí v reálu ? Ten BIOS Ok ,ale to není potvrzený že to nejde, já tuhle konkrétní neměl nikdo si na to nestěžuje,že nejde na Linuxu asi nikomu moc nevadí na herním Pc,vrámci ceny co stojí když funguje jak má nevidím v ničem problém,kdyby to bylo na pytel tak by tu klávesnici asi tolik lidí nekoupilo a nebo koupilo vrátilo,mrkni na skřeta....