Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno [ASUS] Vysoký ping

Zdravím, vlastním notebook ASUS X555LB a mám problém s tím, že mi v hrách vyskakuje ping do řádů stovek a na chvíli se to celé zasekne v důsledku toho. Ověřil jsem si na jiných počítačích, že to není internetem ani routerem. Navíc tenhle problém se stává pouze přes wifi. Přejíždím mezi 2 byty a v jednom nemám možnost přivést kabel k notebooku. Už jsem vyloučil, že by problém mohl být způsobem Windows Update skrze P2P updaty. Z podpory ASUS jsem taktéž nainstaloval nejnovější ovladače. Oficiální podpora ASUS mi odpověděla, že si mám dát počítač blíže k routeru, i když jsem jim jasně řekl, že mám plný signál wifi. A taktéž mi poradili nejnovější ovladače, které jsem už v té době měl.

Takže pokud má někdo s tímto zkušenosti, tak bych byl moc rád za jakékoliv rady. Určitě budou užitečnější než ty z ofic podpory ASUS. :D

herní krám přes wifi je nonsens. to si můžeš dovolit na samotě, kde tě na rozdíl od paneláku neruší žádný soused.
ale každý svého štěstí hrobařem.

router: zkontroluj inssiderem bordel ve vzduchu a hledej, kde je trochu volno.
pokud ten router spravuješ ty, wifi se dá přeladit.
kvůli mobilům zrušit všechny automatické volby, dát napevno: security wpa2 + aes, bandwidth 20mhz.
pokud je to starý géčkový model, rovnou ho vyhoď.

notebuk: je odspywarováno? v klidu má dost výkonu pro obsluhu malware, ale při vytížení hrou je každé procento dobré.

Mockrát děkuju za pomoc! :)

Máme na bytě další 3 notebooky a žádný z nich při hře nemá problémy, které má můj notebook. Ujistil jsem se, že během hraní mi nejede žádné stahování nebo uploadování z programů, které jsem si instaloval. Pokud tedy má problém pouze můj notebook, tak je stále možnost, že je na vině router? Mimochodem se jedná o běžný router, který dává UPC - Compal Ch7465lg.

Zkusím odspywarovat a napíšu, jestli pomohlo. ;)

Stale existuje moznost, ze router nieje spravne nakonfigurovany. V pripade problemov wifi v mode 11n/11ac je potrebne vypnut "Short Guard Interval". Take nieco v tvojom routri bohuzial nenajdes jedine, ze by si ho prepol do modu 11b/g, kde je tato vec defaultne vypnuta. Vyskusaj a uvidis ci to moze byt tymto. Ak sa to zlepsi, tak na wifi budes potrebovat nieco lepsieho.

ne, výsledkem je textový log - tam co je tlačítko "logfile". v nezahnojeném pc má být prázdný.

log si můžeš celý projít a uvažovat, s čím sis ty svinstva nainstaloval. pokud je příliš dlouhý, vzdáš to jako beznadějný případ a klikneš na "clean".

Compal Ch7465lg: umí gigabit / wifi ac, takže nový = není problém s chcípajícím napájecím adaptérem, jako u starých routerů, taky ostatním to funguje.
ale může se stát, že si tvoje wifikarta blbě rozumí s routerem (jeho wifi chipsetem), propustnost wifi dále zhoršují špatné ovladače v připojených mobilech. proto jsem psal o nastavení routeru.