Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 Recovery

Dobrý den,

otvírám opakované téma, týkající se Recovery ve Windows 7 (obdobně též Vista). Na starý PC jsem instaloval Win 7 a chtěl jej následně zálohovat. Bylo mi jedno, jaký program, ale chtěl jsem, aby byla záloha spustitelná nějakým způsobem při startu - povedlo se za použití přímo recovery MS "Nástroj pro opravu systému". Není mi ale jasná jedna věc, které jsem si nyní všiml.

Windows Vista nebo 7 při své instalaci vytvoří dva oddíly tj. systémový a jakýsi 100 Mb oddíl, kde jsou asi uživatelské účty, nebo nevím co. Po takto nainstalovaném systému, když pak při startu stisknete F8 a otevřete možnosti spuštění, vypadá takto:
Obrázek je blbě vidět, ale je to tam.
[http://chcem.info/fajly/2007-1/vista-havaria-2.png ]

V okamžiku, kdy předem vytvoříte oddíl, naformátujete jej a při instalaci Vista nebo 7 rovnou instalujete bez formátovaní instalačním programem, tak ten 100 Mb oddíl neexistuje. Je tam jen systémový. Překvapivě, když při startu stisknete F8, tak v nabídce je navíc možnost "Opravit tento počítač"
[https://petrhlozek.cz/wp-content/uploads/2013/11/w in7_boot1.png]

Dokáže někdo říci proč? Jen mě zajímá, zdali někdo o tom víte více.

Já neřeším, co je na 100 Mb oddílu. Řeším to, že za jeho nepřítomnosti je o jednu nabídku více v možnostech spouštění.

PS: Nerozumím, proč řešíte věci, na které se nikdo neptal. Byť třeba můžete mít pravdu, můžete ji napsat i méně arogantní formou, to se na mě nezlobte.

ten 100mb oddíl pro bootloader je nutný, pokud předpokládáš šifrovaný systémový disk. home verze nemají šifrování a je možné, že ho nevytváří.
jeho obsah se dá prohlédnout z jiných windows (hirens).
pokud si předem naformátuješ oddíl, kam pak instaluješ win, ani v profi ten oddíl nevznikne a vidíš ho jako adresář \boot na systémovém disku.
jeho obsah se dá zkopírovat na c:, pak změnit c: na aktivní a pro někoho zbytečný 100mb oddíl skrýt - já to tak dělám na výrobních testerech kvůli zjednodušení zálohování do image.
ne, uživatelské účty tam nejsou ani náhodou.

Pravda. Předtím jsem si nevzpomněl, že je tam btld., ale to nebylo předmětem věci řešení. Mě zaujal důvod, proč když má btld. oddíl, tak recovary není na disku a nelze tak do ní vlézt (jestli je přístupná pouze, je-li boot sekce přímo na systémovém, tak pak chápu. Nějaké info o uživatelích jsem tam ale opravdu viděl ;-) bylo to však na W8.1.

používáš český a anglický screen. píšu o různých verzích windows - třeba to byl ten případ.

konkrétně dotazovaná možnost "Opravit tento počítač" mi nic neříká. buď jsem ji nikdy neviděl, nebo jsem ji nikdy nepotřeboval, nebo nehodlám mačkat volbu, o které kromě jednořádkového popisu nevím co dělá.