Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje čtečka karet-ntb

Dobrý den, nefunguje mi čtečka karet na ntb HP Pavilion 15-n053sc. Používám OS Win 8.1
Ve správci zařízení vypadá vše v pořádku, respektive ovladač čtečky karet je nainstalován (Realtek PCIE CardReader) ze stránek výrobce ntb. Čtečka nefunguje delší dobu, ale nikdy jsem neměl potřebu to nějak řešit. Vždy jsem si pomohl připojením fotoaparátu přes USB. Bohužel kabel teď nemám u sebe. Karty jsou typu SD a SDHC. Nenačte se ani jedna. Normálně bych se smířil s tím, že je čtečka prostě nefunkční (Ikdyž jsem ji použil asi 5x) ale teď ji nutně potřebuji. Nenapadá vás nějaká možnost jak ji zprovoznit? Nemohl jsem něco přehlédnout nebo na něco zapomenout? Díky za případné odpovědi.

# Ano existuje, jde především dobré vědět co čistit.
Existuje i možnost, stáhnout LIVE IMAGE nějaké LINUXové distribuce treba UBUNTU a čtečku SD zkusit přesni, v jejím prostředí.
* Což napomůže také k odhalení, zda-li jde o problém kupříkladu s ovladači pod Windows, nebo HW poškození etc.

Co je to LIVE CD/USB ?
# Vytvoření a použití je velmi jednoduhé a jde zvládnout bez znalostí z IT LiveCD
* Představte si to jako klasické UBUNTU, ale nemusíte provádět i stalaci a čtete přímo z CD|RAM na místo HDD.

niekedy je problém aj v tom,že fotoaparát používa svoj interný systém súborov a počítačová/notebooková čítačka kariet jednoducho nevie kartu formátovanú vo fotoaparáte vôbec načítať a ignoruje ju,resp.vôbec sa po vložení do čítačky neobjaví ako aktívne médium s nejakými súbormi....a je potrebné nainštalovať do pc nejakého "správcu" súborov pre dotyčný typ foťáku,ktorý vôbec umožní počítaču/notebooku súbory vidieť a pracovať s nimi,záleží od typu foťáku,bližšie pozri manuál,niektoré typy canon,fuji,olympus foťákov potrebujú na prácu s foztkami na karte nejaký fotoexplorer,inštalovaný v pc/nb....