Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem web na míru - framework Bootstrap, podvod?

Zajímalo by mě, jestli berete jako podvod to, když nekdo prodává stránku, napíše:
"Stránky jsou vytvořeny na míru"
" design na míru v hodnotě 4000 Kč
- nakódování šablony v hodnotě 6000 Kč"

a na otázku: Jinak ten web je teda originální práce, žádná šablona atd.? Odpoví:
"web je založen na frameworku Bootstrap a je nakódován na míru"

a přitom existuje placená šablona ke stažení, kdy on "jen" změnil texty, obrázky a trochu to upravil, ale v podstatě je to to samý, a neměnil tu šablonu do hloubky jako takovou.

Mě ne, z několika důvodů:
1. nejsem si jistý jestli bych měl vůbec všechny autorské práva. I když asi jo.
2. Nejni prostě jedinečná, když bych třeba chtěl udělat stránku z jiného odvětví a použít na to tuto, tak konkurence může mít tu samou už vytvořenou. Nebo si může vytvořit identickou v současném, a tím ty stránky taky ztrácejí na hodnotě imo.
3. nemá vůbec takovou cenu za kterou to uvádi, kdybych veděl že to je šablona tak si jí můžu koupit sám a zaplatit někomu ad to jen upraví. Ad si jí klidně prodává, ale ad neříká že to je stránka vytvořená na míru..

kuchyne sa tiez predavaju "na mieru" - defakto vyskladane z typizovanych skriniek, kvoli jednoduchosti vyroby.
A aj ked si das narezat skrinky mimo typiz. velkosti, mas ich aj tak z rovnakeho dreva, spracovaneho rovnakym sposobom. Takze cely vyraz "na mieru" sa da u vsetkeho brat ako "podvod", ked to premyslis do hlbky.

V IT vzdy plati ako prve, alebo jedno z prvych pravidiel - naco robit volaco, co uz spravil dakto iny?
Neviem ako si predstavujes ze by to vytvaral od zakladu. Ked beztak musi pouzit stejne funkcie, system fungovania a prace musi byt aj tak rovnaky, aby sa stranka chovala nejakym sposobom.

Hocijaky developer by na tom stravil 10x viac casu a potom by si este len pistal, ake je to drahe.

Nikdy nebudes mat nic jedinecne uz len z vyssie spomenutych dovodov a principov.

to,že Ti niekto predá výsledok svojej práce neznamená,že Ti predáva aj kompletné autorské práva,takže tie by si kompletne nevlastnil tak či tak,vlastnil by si ich len k tomu,čo vytvoríš Ty a k tomu,kde by si vyslovene preukázatelne zakúpil všetky licencie,patenty, priemyselné vzory a preregistroval by si ch ako ich nový vlastník na seba......
keď niekto niečo vytvorí podla nejakého frameworku,sú tu ešte autorské práva k frameworku,takže aj tak nebudeš vlastniť všetky autorské práva,takže s tým si vôbec nemusíš lámať hlavu......pokial existuje nejaká šablona,ktorá sa len poupravuje,tam hrozí ozaj to,že viacerí ludia s rovnakým zameraním vytvoria konečný výsledok,ktorý sa bude na seba podobať ako vajce vajcu a môže dôjsť k tomu ,že sa budú vzájomne obviňovať z nejakého plagiátorstva,to bohužial za určitých okolností hrozí....

Podvod to vysoce pravděpodobně nebude (nevidíme tu ale vaši smlouvu).

3. nemá vůbec takovou cenu za kterou to uvádi

No to je přece věcí vaší dohody, vaší smlouvy o zakázce či čeho.

Nejsme za socialismu, kdy ceny určoval moudrý stát, je to víceméně na libovůli vás dvou (smluvních stran). A je naprosto běžné, že za stejnou práci/výrobek/službu si subjekty domlouvají i diametrálně odlišné ceny.