Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký smartphone do 4000?

Zdarec, chtěl bych poradit nějaký telefon do 4000 (plus mínus pár stovek). Do teď jsem měl asi 4 roky Sony Xperii L. Představoval bych si něco v podobné velikosti, jelikož nechci žádné velké pádlo, které bych za chvíli někde vytratil z kapsy, s podobným nebo vyšším výkonem. Kvalitní foťák by se mi určitě hodil, dobrá výdrž baterie (Xperia L mi i po 4 letech vydrží v klidu i 2 dny, když jedu klasický provoz- volání, sem tam prohlídnout internet a to je tak všechno) a dalším požadavkem je os android. Zvykl jsem si na něj a nechci se učit na něčem novějším. Díky moc za všechny návrhy :).

Radim tu casto s mobilama, tak jen sem napisu, ze nevim, podle me nic neexistuje.

Parametry nesplnuje ani Sony Xperia Z3 Compact, ktera by asi byla predstavam nejblize, ale je za vice nez dvojnasobek cenoveho limitu.

Tomu se mi nechce věřit, že neexistuje nic se stejnými parametry jako něco, co vyšlo už před několika lety, akorát s lepším foťákem. Zadal jsem si na heuréce mobil kolem 4000-6000 s rozlišením fotoaparátu větším jak 8Mpx a androidem a vyšlo mi spousta nabídek, akorát jelikož s mobily nemám takové zkušenosti, tak se obracím ještě sem. Co nějaká řada Galaxy mini? Neříkejte mi že je Sony xperia L vrcholem malých telefonů... To by byl špatnej vtip i na mě.

Sony Xperia L

rozměry a hmotnost: 129 × 65 × 9,7 mm, 137 g
displej: 4,3''

Huawei P8 Lite

rozměry a hmotnost: 143 × 71 × 7,7 mm, 131 g
displej: 5''

Takze uplne jine parametry proti zde zadanym pozadavkum.

Ale jinak velmi dobra volba, ani jsi nakonec nepotreboval radu.

Nikde jsem nepsal, že musí být striktně přesně tak velký nebo menší. Psal jsem něco v podobné velikosti, aby to nebylo velké pádlo. Furt je cca o 1cm menší než většina ostatních mobilů. Jinak všechny ostatní požadavky splňuje, ale to už je jedno.