Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možná změna rozlišení a formátu zobrazení podle obrazovky?

Vlastním starší desktop HP a je mi jasné, že byl určen pro displaye ve formátu 4 : 3. Nyní využívám LED TV ve formátu 16 : 9. Z nabídky pro volbu rozlišení se mi podařilo najít jen 4 : 3, který jedině funguje a nevyužívám tak celou plochu obrazovky (po stranách jsou černé pruhy). Přitom nabídek rozlišení je daleko víc, ale nic se nedalo vybrat. Mám OS win7. Jak se to dá řešit?
Díky!

nabídky pro volbu rozlišení ...., který jedině funguje

A co dělají ty ostatní, když je vybereš? Jak se projevuje to, že nefungují?
Řešit se to dá tak, že si seženeš nebo vyrobíš inf soubor pro tvoji televizi - což je definiční soubor podporovaných rozlišení, které se pak nabízí ve volbě rozlišení. Otázka je, jestli to správné rozlišení tvé neznámé LED televize (Full HD, HD ready???) zvládne tvoje neznámá grafická karta.

To ostatní z nabídky mi udělá to, že obrázek je buď malý, nebo deformovaný ve smyslu poměru stran. Můžu použít jen jeden ve formátu 4:3 a to ho ještě musím zmenšit na 75 %, aby se zobrazil celý obsah stránky (rozlišení 800 x 600 pix). TV je HD ready, když jsem zadal nejbližší rozlišení, nebylo to ono.