Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OS z HDD do SSD pomoc

Zdravím potřeboval bych pomoct nikdy jsem clonovani nedelal a sam si na to nejak nevěřim a nechci nejak neco špatně udělat jak už z nazvu vypliva potrebuju clonovat os z hDD do SSD mam stazenej acronis ale radši si nechám jěště poradit děkuji.Nejlíp celej postup

klonovat MUSÍ celý disk, jinak to při přenosu OS nejde (teda jde, ale je to složité jako prase).

osobně doporučuju odlifrovat vše z dalších oddílů dočasně někam pryč, uvolnit zabrané místo pod 100GB, zklonovat, zrušit na klonu další oddíly, roztáhnout primární+aktivní oddíl s OS na plnou šířku a nakopírovat data zpět na původní HDD, který předpokládám v PC zůstane.

edit: teoreticky by šlo:

1. zapojit JEN SSD
2. spustit instalaci a nainstalovat čisté Windows
3. vrátit zpět HDD a překlonovat systémový oddíl (případně jej odzálohovat na ten s hrami a zpětně rozbalit na SSD.

Vše musí probíhat z bootovacího CD Acronis.

edit2: ještě lze nastavit Exkluzi (dole "What to exclude") na vše z nesystémového disku (předpokládám, že jde o D:) a následně jej po klonování z SSD máznout.

Zrovna Aomei by som neodporucal, pretoze mi robil viackrat problemy.
Celkom dobre zvlada klonovanie EasuUS todo backup, ci ako sa to vola.
Prisposobi ti aj particie podla velkost cieloveho disku, bohuzial dost nesikovne, takze je treba to upravovat graficky, co robi obcas problem, pretoze tych 100MB, co potrebuju okna na tu particiu tam proste tou mysou nenaklikas (takze particia bude mat napriklad 345MB).
Naposledy mi hlasili problemy pri klonovani OS na SSD Samsung a bolo nutne pouzit Samsung utilitu na klonovanie.